Grupa Kapitałowa SARE SA, lider na polskim rynku e-marketingu i wsparcia sprzedaży, rozpoczęła wdrożenie nowej platformy B2B, opartej na systemie SAP Business One. Wdrożenie prowadzi Złoty Partner SAP Polska – firma Altab.

 
Grupa SARE posiada bogate doświadczenie w tworzeniu efektywnych strategii dla działań marketingowych w kanale online. Dostarcza unikalne rozwiązania, komplementarne usługi i profesjonalne narzędzia analityczne. Decyzję o wyborze nowego systemu ERP firma podjęła w zeszłym roku. Celem inwestycji była automatyzacja i przyspieszenie procesów zachodzących w organizacji, a także usprawnienie przepływu informacji pomiędzy spółkami powiązanymi w ramach grupy. SARE pracę na nowym systemie rozpoczęła w styczniu. Aktualnie Altab prowadzi nadzór nad pracą produktywną.

Wdrożenie objęło swym zakresem wszystkie działy firmy: CRM, sprzedaż, zakup, księgowość i zarządzanie finansami. Istotnym elementem wdrożenia było uruchomienie elektronicznej platformy wymiany danych i dokumentów wewnątrz Grupy Kapitałowej i z zewnętrznymi Partnerami Biznesowymi. Miało ono na celu eliminację papierowego obiegu dokumentów, usprawnienie współpracy regionalnej i zagranicznej, a w konsekwencji poprawę efektywności ekonomicznej firmy.
Wdrożenie systemu SAP to przede wszystkim kolejny krok prowadzący Grupę na rynek główny GPW. Ma na celu koordynację procesów sprzedażowych w całej Grupie Kapitałowej. Zależało nam na tym, aby usprawnić procesy budowania i utrzymywania kontaktów biznesowych, a także zoptymalizować proces obiegu informacji w firmie. Narzędzie, na które się zdecydowaliśmy nareszcie spełnia nasze oczekiwania – komentuje Dariusz Piekarski, dyrektor zarządzający i członek zarządu SARE SA.
Realizacja projektu w ramach spółki INIS, wchodzącej w skład grupy SARE, jest współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Źródło: ALTAB

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top