Impuls EVO Start(uje) w Bielsku-Białej

BPSCTimago International Group, największy w Polsce dystrybutor sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, wdrożył system Impuls EVO Start autorstwa BPSC S.A. System ERP ma wesprzeć Timago przede wszystkim w obszarze komunikacji pomiędzy kontrahentami a pracownikami firmy.


Decyzja o wdrożeniu systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem ma związek z szybkim rozwojem Timago. Firma zaopatruje obecnie ponad dziewięciuset stałych odbiorców hurtowych w kraju i w kilkunastu krajach europejskich. W tej sytuacji dotychczasowe rozwiązanie informatyczne przestało spełniać oczekiwania Zarządu spółki.

Impuls zamiast systemu dla MŚP

Firma stała przed wyborem wdrożenia systemu dedykowanego dla sektora MŚP lub zaawansowanego rozwiązania wykorzystywanego do tej pory przede wszystkim w dużych i średnich firmach produkcyjnych, dystrybucyjnych i usługowych, które umożliwiłoby dodawanie kolejnych funkcjonalności wraz z rozwojem skali działalności firmy. Zarząd Timago zdecydował się na to drugie rozwiązanie. Firma wybrała Impuls Evo Start – zaawansowany system ERP oferowany w modelu wdrożeniowym dostosowanym funkcjonalnie, budżetowo i czasowo do potrzeb mniejszych firm.
Powodów takiej decyzji jest wiele, ale za główny uznałbym chęć sprawnego i rzetelnego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego. Z własnego doświadczenia wiemy, że wybranie właściwego partnera odgrywa ogromne znaczenie w optymalizacji procesów firmowych, przyczynia się do lepszej sprawności i wydajności organizacji. – przekonuje Adam Jany, Prezes Zarządu Timago International Group. – Bezpośrednia współpraca z konsultantami BPSC jest nieoceniona, w sytuacji, w której chcemy wdrożyć autorskie rozwiązania wynikające chociażby ze specyfiki działalności firmy Timago. W obrębie systemów dedykowanych MŚP wprowadzenie takiego rozwiązania byłoby zarówno utrudnione, jak i nieopłacalne – dodaje Adam Jany.
Sposób na lepszą komunikację z kontrahentami

Wdrożenie objęło zarówno podstawowe obszary takie jak: finanse i księgowość, kadry i płace, środki trwałe, gospodarkę materiałową, dystrybucję i CRM, jak również mobilną obsługę magazynu. Dodatkowo Timago zdecydowało się na implementację kluczowych dla firmy modułów takich jak B2B oraz portalu handlowców. Zostały one specjalnie zmodyfikowane przez BPSC i zawierają unikalne w branży Timago rozwiązania z zakresu komunikacji z kontrahentami, a także wzajemnej wymiany informacji handlowych.
Liczę na to, że Impuls EVO Start z rozbudowanymi modułami B2B i portalu handlowców umożliwi przede wszystkim sprawną komunikację pomiędzy pracownikami i kontrahentami firmy. Mam tutaj na myśli dostęp do aktualnych informacji w zakresie realizowanych zamówień, stanu obrotów i należności oraz możliwość wykorzystania szans wspólnego rozwoju w oparciu o nowe grupy produktowe. Nasi partnerzy oczekują rozwiązania, które poprzez udostępnienie bieżącej informacji i szeregu udogodnień wpłynie na obustronne korzyści handlowe – mówi Adam Jany, Prezes Zarządu Timago International Group.
Timago International Group to kolejna już firma z sektora MŚP, która zdecydowała się na wdrożenie systemu Impuls Evo Start dostarczanego przez chorzowskiego producenta.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top