IT.integro wdrożyła system ERP w Curtis Health Caps

itintegro logo2015Curtis Health Caps to producent farmaceutyków, suplementów diety i kosmetyków. Rozwój firmy i budowa nowego zakładu produkcyjnego skłoniły właścicieli do inwestycji w system ERP. Aby spełnić wszystkie, szczególnie branżowe wymagania firma wybrała Microsoft Dynamics NAV z rozwiązaniem Tectura Life Sciences. Partnerem została firma IT.integro z Poznania.
Do wdrożenia Microsoft Dynamics NAV Curtis pracował na kilku różnych rozwiązaniach. Księgowość, magazyn i produkcja nie były ze sobą zintegrowane. Bardzo istotna w branży kontrola jakości ewidencjonowana była w dokumentach pakietu MS Office. Wiele pracy było wykonywanej ręcznie. Skala działalności firmy nie wymagała jednak bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Wszystko diametralnie zmieniło się na przełomie 2010/11 roku. Curtis otrzymał środki unijne na budowę nowego zakładu produkcyjnego. Firma przeniosła się do niego z planami potrojenia dotychczasowej produkcji. Szybko stało się jasne, że wcześniejsze rozwiązania IT nie wystarczą. Potrzebny był zintegrowany system ERP.

Oprócz integracji, celem wdrożenia była też poprawa obsługi klienta, lepsze zarządzanie zapasami i produkcją. Kluczowym elementem była też kontrola jakości. Firma poszukiwała nie tylko rozwiązania, które spełni te wymagania. Istotny był również partner, który zagwarantuje sukces projektu. Wdrożenie, które miało objąć zarówno produkcję jak i kontrolę jakości farmaceutyków musiało być bezbłędne. Skutki systemowych niedociągnięć np. w ramach receptur produktów mogłyby mieć groźne konsekwencje dla konsumentów.

Partnerem wybrano więc doświadczoną w branży firmę IT.integro. Wdrożyła ona system Microsoft Dynamics NAV wraz rozwiązaniem Tectura Life Sciences.

Źródło: IT.integro

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top