BIOFARM postawił na system ERP firmy SAP

Jeden z największych producentów farmaceutycznych w Polsce wybiera itelligence na partnera wdrożeniowego Zintegrowanego Systemu Informatycznego SAP ERP. Będzie to kolejny projekt wdrożeniowy w branży farmaceutycznej realizowany przez itelligence.

Biofarm Sp. z o.o. jest jedną z pierwszych firm farmaceutycznych w Polsce, która uzyskała certyfikat GMP potwierdzający najwyższe standardy jakości produkcji farmaceutycznej. Firma nieustannie inwestuje w rozwój nowych rozwiązań, doskonali procesy technologiczne i produkty, rozwija również zasięg swojej działalności na teren Europy Środkowej i Wschodniej.
O wyborze itelligence na partnera wdrożeniowego zadecydowało profesjonalne przygotowanie oferty i prezentacji procesowej systemu. Bezpośrednie rozmowy, dostarczona dokumentacja i przeprowadzona wizyta referencyjna dodatkowo potwierdziły doświadczenie itelligence we wdrożeniu i utrzymaniu systemu SAP w przemyśle farmaceutycznym – mówi Danuta Topolska, Dyrektor Finansowy Biofarm Sp. z o.o.
Kompleksowy projekt wdrożeniowy, którego zakończenie zaplanowano na 2013 rok, obejmie najważniejsze obszary działalności firmy: rachunkowość finansową, środki trwałe, kontroling, sprzedaż i dystrybucję, zaopatrzenie i logistykę, gospodarkę magazynową oraz kontrolę jakości. W systemie docelowo będzie pracować około 100 użytkowników.

Na czas wdrożenia Biofarm Sp. z o.o. skorzysta z usługi Implementation Hosting w Data Center itelligence w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Specjaliści itelligence przejmą odpowiedzialność za utrzymanie i administrację rozwiązaniem SAP ERP. itelligence dostarczy również licencje i będzie świadczyć usługi SAP Enterprise Support.
Ważnym argumentem w wyborze dostawcy była dla nas możliwość skorzystania na czas wdrożenia z usługi outsourcingu systemów w Data Center itelligence. Pozwala nam to skoncentrować się na organizacji projektu i tworzeniu koncepcji systemu. Decyzji o ewentualnym zakupie własnej platformy i budowaniu kompetencji w zakresie jej utrzymania nie musieliśmy podejmować od razu. Możemy wybrać optymalne dla nas rozwiązanie w trakcie trwania projektu, znacznie lepiej znając już system SAP – mówi Sławomir Sudnik, Kierownik Projektu w Biofarm. z o.o.
Przemysł farmaceutyczny wymaga od swoich dostawców najwyższej jakości usług, także w obszarze IT. Będąc jednym z dwóch globalnych partnerów SAP na świecie, jesteśmy przygotowani do świadczenia pełnego zakresu usług SAP dla najbardziej wymagających klientów. itelligence jako jedyny dostawca usług outsourcingu SAP w Polsce posiada certyfikat Zarządzania Jakością Usług IT ISO 27001, Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji ISO 20000 oraz Zarządzania Ciągłością Działania BS 25999. Bardzo się cieszę, że nasze doświadczenia i kompetencje we wdrożeniach i utrzymaniu systemów wymagających walidacji zostały docenione przez Biofarm Sp. z o.o. – powiedział Krzysztof Witczak, członek zarządu, dyrektor sprzedaży w itelligence Sp. z o.o.
Źródło: itelligence

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top