Canpol Babies zarządza produktami z systemem ERP Asseco

Asseco Business Solutions S.A. wdrożyło najnowszą wersję systemu ERP do zarządzania przedsiębiorstwem w firmie Canpol Sp. z o.o., która jest liderem na polskim rynku akcesoriów dla niemowląt. Celem implementacji było usprawnienie dotychczas użytkowanego programu oraz rozszerzenie zakresu jego funkcjonalności. Projekt został współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Wdrożenie najnowszej wersji systemu Asseco Softlab ERP znacznie usprawniło działanie programu, który jest użytkowany przez Canpol od 2004 roku. Do tej pory firma korzystała z takich modułów jak finanse i księgowość, sprzedaż oraz środki trwałe. Rozbudowa oprogramowania wiązała się z dodaniem nowych funkcjonalności, które wsparły kolejne ważne obszary działania przedsiębiorstwa.

Dzięki uruchomieniu modułu B2B pracownicy Canpol otrzymali dostęp do platformy WEB, pozwalającej na proste tworzenie rozwiązań umożliwiających wydajne wykorzystanie kanału internetowego do współpracy z klientami. Moduł Produkcja wsparł planowanie, zarządzanie oraz rozliczanie produkcji. Prostą kompletację zastąpiono podczas wdrożenia pełną obsługą procesów produkcyjnych z możliwością zarządzania takimi zasobami jak maszyny, gniazda, załogi produkcyjne, czas, itp. Ponadto system pozwolił na rozliczanie kosztów robocizny oraz kosztów dodatkowych, obsługę różnych wariantów tego samego produktu, np. w różnych wersjach językowych, czy różniących się pewnymi szczegółami na potrzeby różnych odbiorców.

Nowe rozwiązanie Asseco BS umożliwiło także efektywniejsze zarządzanie zarówno obsługą posprzedażową kontrahentów, jak i gospodarką remontową i serwisami wewnętrznymi. Usprawniło analizę zakupów, rozszerzyło ją o obsługę wariantów produktów oraz stworzenie mechanizmu generującego automatycznie propozycje zamówień do dostawców.

Ponadto w magazynie Canpol zainstalowanych zostało 50 terminali radiowych, których zadaniem jest pełna automatyzacja pracy związanej z przechowywaniem i logistyką produktów w ramach gospodarki magazynowej.
Nowa wersja systemu Asseco Softlab ERP znaczne usprawniła działanie całego rozwiązania informatycznego Asseco Business Solutions, na którym pracujemy od kliku już lat. Zdecydowaliśmy się też na wdrożenie kilku nowych modułów, które wsparły ważne dla nas obszary działania związane z obsługą klientów, produkcją oraz serwisem. Tak rozbudowany system pozwoli nam na bardziej kompleksowe zarządzanie procesami biznesowymi, efektywniejszą pracą, obniżenie kosztów i jeszcze lepsze relacje z naszymi kontrahentami – mówi Marek Woźnica, Kierownik Magazynu w Canpol Sp. z o.o.
Źródło: www.assecobs.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top