Alna Business Solutions wdrożyła Dynamics NAV w Dr. Weigert Polska

Alna Business Solutions uruchomiła system ERP Microsoft Dynamics NAV w firmie Dr. Weigert Polska. Zakres projektu obejmował wdrożenie obszaru zarządzania finansami, sprzedażą, zakupami i magazynem.

Dr. Weigert Polska jest oddziałem znanego niemieckiego producenta środków higieny profesjonalnej Chemische Fabrik Dr.Weigert Gmbh&Co. KG.  W Polsce produkty Dr.Weigert znane są od 1991 roku, a od 1998 roku działa firma „córka” – Dr.Weigert Polska. Od wielu lat Dr. Weigert i jej produkty przodują na rynku środków i technologii higieny stosowanych w maszynowym myciu i dezynfekcji sprzętu medycznego. Aktualnie z usług firmy korzysta w Polsce ponad 250 szpitali i innych jednostek służby zdrowia. Na liście klientów widnieje także ponad 200 przedsiębiorstw – producentów żywności oraz punktów żywienia zbiorowego. Badania i rozwój mają w firmie Dr.Weigert najwyższe znaczenie. Dlatego też jej produkty cieszą się opinią nowoczesnych, innowacyjnych i ekologicznych, czego dowodem są liczne certyfikaty i wzorowe opinie klientów.

Przed wdrożeniem systemu Dynamics NAV postawiono dwa istotne cele: jeden z nich to udoskonalenie procesów biznesowych w obszarze sprzedaży i zakupów, drugi to możliwość tworzenia elastycznych i bardziej efektywnych analiz controllingowych działalności operacyjnej. Realizacja powyższych celów miała wpływ na podniesienie innowacyjności procesowej w firmie DrWeigert.

Należy podkreślić, iż projekt miał charakter roll-out’u co oznacza, iż wybrane funkcjonalności systemu Dynamics NAV były adoptowane z firmy matki z Niemiec. W ten sposób nastąpiła standaryzacja procesów w obszarze działalności operacyjnej, tj. baza danych produktów, procesy sprzedażowe, procesy zakupowe.

O wyborze ALNA jako partnera wdrożeniowego Dynamics NAV zadecydowało doświadczenie oraz profesjonalne i innowacyjne podejście biznesowe już na etapie procesu handlowego.

Proces wdrożenia systemu Dynamics NAV przez firmę Alna Business Solutions przebiegał bardzo profesjonalnie. Każdy z zaangażowanych w projekt konsultantów oraz kierownik projektu wykazywali się bogatą wiedzą merytoryczną, wzorową organizacją, dużym zaangażowaniem, elastycznością i łatwością komunikacji. Na każdym etapie wdrożenia, a także po jego zakończeniu mogliśmy liczyć na doradztwo i wsparcie świadczone na najwyższym poziomie – podsumowuje Tadeusz Sotek, dyrektor Dr. Weigert Polska.

Alna Business Solutions jest Złotym partnerem Microsoft, należy do holdingu firm grupy ALNA, która jest liderem na rynku krajów bałtyckich i polskim w zakresie rozwiązań dla biznesu, specjalizującym się w implementacji systemów Microsoft Dynamics. Zespół holdingu składa sie z około 400 kompetentnych profesjonalistów, którzy zrealizowali ponad 400 projektów w 30 krajach na całym świecie.

Źródło: ALNA BUSINESS SOLUTIONS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top