ASSECO wdroży system ERP w POLANGLO

Asseco Business Solutions podpisało umowę na wdrożenie systemu Asseco SOFTLAB ERP w firmie Polanglo, która jest jednym z największych dostawców materiałów lingwistycznych dla polskich szkół, uczelni, instytutów językowych oraz indywidualnych odbiorców. Umowa obejmuje wdrożenie systemu ERP w następujących obszarach: logistyka i sprzedaż, POS, finanse i księgowość, środki trwałe, kadry i płace oraz portal B2B i sklep internetowy.
Poprzedzone analizą wdrożenie systemu Asseco SOFTLAB ERP pozwoli na lepsze planowanie i zarządzanie zakupami, sprzedażą oraz zwrotami towarów. System usprawni bieżącą obsługę wieluset tysięcy klientów indywidualnych i blisko 15 tysięcy podmiotów takich jak księgarnie, hurtownie, szkoły publiczne, wyższe uczelnie, prywatne szkoły językowe, biblioteki. Asseco SOFTLAB ERP pozwoli również na gromadzenie wszelkich niezbędnych informacji we wspólnej, wielowymiarowej bazie i zapewni szybki dostęp do danych oraz różnorodnych raportów. System umożliwi również klientowi przeprowadzanie analiz i prognozowania, co w znaczący sposób ułatwi realizację celów biznesowych firmy.

Wraz z systemem Asseco SOFTLAB ERP wdrożony zostanie moduł Asseco SOFTLAB POS – aplikacja wspomagająca obsługę klienta indywidualnego, która będzie wspierać sprzedaż w księgarniach i hurtowniach własnych Polanglo. Z systemu będzie korzystało ponad 150 użytkowników w centrali, 10 oddziałach firmy i w ponad 30 księgarniach .

Dzięki zakupionej licencji deweloperskiej dział IT Polanglo będzie mógł samodzielnie rozwijać funkcjonalności biznesowe systemu Asseco SOFTLAB ERP. Kontrakt obejmuje również dostawy sprzętu i związanych z tym usług. Podpisanie umowy z Asseco Business Solutions było możliwe dzięki bogatemu doświadczeniu firmy, popartego wieloma wdrożeniami w branży wydawniczej i księgarskiej.

Polanglo Sp. z o.o. powstało w 1991 roku, prawie od początku działalności formalnie współpracuje z Oxford University Press - wydawnictwem działającym przy Uniwersytecie o ponad 700-letniej tradycji. Polanglo jest firmą skupiającą uwagę na zaopatrywaniu polskich szkół, uczelni, instytutów językowych oraz indywidualnych odbiorców w szeroko rozumiane materiały lingwistyczne. Oferta firmy obejmuje podręczniki kursowe, słowniki, gramatyki, nowoczesne pomoce dydaktyczne, multimedia, beletrystykę, specjalistyczną literaturę akademicką. Polanglo dysponuje materiałami dla wszystkich poziomów zaawansowania i grup wiekowych - od początkujących, w tym dzieci w wieku przedszkolnym, poprzez pozycje przeznaczone dla zreformowanej szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, po studentów i profesjonalistów różnych dziedzin.

Źródło: www.assecobs.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top