BCC wdraża system ERP z wschodnią granicą

Wiodący producent artykułów do dekoracji i wykończenia wnętrz rozwija ekspansję na rynki wschodniej Europy, wdrażając system ERP BCC jest partnerem Decory w projekcie SAP obejmującym moskiewską spółkę dystrybucyjną Decora RU o.o.o. oraz zakład produkcyjny IP Decora East w białoruskim Witebsku.
 
Rozpoczęte w styczniu br. przedsięwzięcie polega na przeniesieniu i dostosowaniu do lokalnych realiów prawnych korporacyjnego wzorca SAP Decory w szerokim zakresie funkcjonalnym. W rosyjskiej i białoruskiej spółce system SAP ERP wesprze zarządzanie finansami, controlling, gospodarkę materiałową, sprzedaż i dystrybucję – a w fabryce w Witebsku także planowanie i zarządzanie produkcją. Plany zakładają, że rosyjscy użytkownicy zaczną korzystać z systemu SAP w kwietniu br., a pracownicy zakładu w Witebsku – w lipcu br.
System SAP, z którego korzystamy od 2007 roku, stanowi dla nas ważne narzędzie wspomagające zarządzanie firmą i rozwój w skali międzynarodowej. Stąd naturalną decyzją jest wsparcie tego rozwoju przez uruchamianie go w spółkach zagranicznych Decory. Obecnie SAP obsługuje oprócz polskiej centrali grupy również spółki w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, w Rumunii, na Litwie, Ukrainie i na Węgrzech – mówi Artur Hibner, Członek Zarządu Decora SA.
Białoruski i rosyjski projekt jest kolejnym etapem współpracy Decory z Grupą BCC. Wdrożenie SAP w Decora S.A. i rollouty SAP do spółek zagranicznych były wspierane przez BCC i 7milowego z Grupy BCC. BCC to partner Decory w projektach rozwojowych SAP (m.in. w zakresie Warehouse Management, Business Intelligence). Decora korzysta też z usług Centrum Outsourcingowego BCC w zakresie administracji SAP i zdalnego wsparcia użytkowników (serwisu aplikacyjnego SAP).
Wybraliśmy BCC jako wykonawcę projektu SAP w Rosji i Białorusi nie tylko z uwagi na dotychczasową udaną współpracę. Istotne było również duże doświadczenie BCC w realizacji wdrożeń SAP w środowisku międzynarodowym – powiedział Jarosław Gierz, IT Manager Decory.
Źródło: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top