Komfort z systemem ERP

Asseco Business Solutions podpisało umowę z firmą SKLEPY KOMFORT S.A. na budowę, uruchomienie i przekazanie do eksploatacji witryny sklepu internetowego opartej o aplikację internetową Safo e-Sklep. KOMFORT to jedna z największych polskich sieci handlowych, posiadająca ponad 120 specjalistycznych sklepów oferujących m.in. wykładziny, dywany i panele podłogowe.


Współpraca Asseco Business Solutions z firmą SKLEPY KOMFORT trwa już z powodzeniem od wielu lat. „Informatyczny system wsparcia obsługi sieciowego handlu detalicznego" opracowany przez zespół pracowników IT KOMFORTU i Pionu Biznesowego Safo firmy Asseco Business Solutions (dawniej spółki Safo) został wyróżniony na Kongresie Logistics w Poznaniu w 2006 roku za najlepsze rozwiązanie w dziedzinie logistyki.

Aplikacja www.komfort.pl będzie w pełni zintegrowana z centralnym system ERP Safo wykorzystywanym obecnie w Spółce, który umożliwi także pobieranie danych z głównej bazy danych. Również strona internetowa KOMFORTU zostanie znacznie przebudowana. Poza prezentacją produktów w atrakcyjnej formie graficznej, będzie można sprawdzić dostępność towarów on-line w sieci sklepów oraz dokonać rejestracji zamówień z możliwością płatności elektronicznej.

Tworząc, jako pierwsza firma w branży sklep internetowy, chcemy dotrzeć do klientów w tych miejscowościach, gdzie nie ma punktów sprzedaży KOMFORTU. W eSklepie będzie można nie tylko kupić towar, ale także obejrzeć cały nasz asortyment, w tym kolekcję 2 tysięcy dywanów, która ze względów logistycznych nie jest możliwa do zobaczenia w całości w realnym sklepie – mówi Aneta Stanasiuk, Koordynator ds. E-commerce w firmie Komfort.

Rozwiązanie klasy eCommerce pozwoli sieci KOMFORT na sprawniejsze zarządzanie towarem, a klientom umożliwi łatwiejszy dostęp do asortymentu – mówi Grzegorz Możdżeń, Dyrektor Działu Rozwoju Oprogramowania Safo w Asseco Business Solutions.

Asseco Business Solutions stworzy również internetowy panel administracyjny do obsługi zleceń internetowych i zarządzania treścią na stronie WWW. Planowany jest dalszy rozwój platformy internetowej o kolejne usługi - na przykład możliwość aranżacji wnętrz przez klienta, zamawianie próbek towarów czy prowadzenie giełdy towarowej, w przypadku wyprzedaży końcówek serii.

Systemy marki Safo to oparte o technologię Oracle rozwiązania informatyczne klasy ERP, które doskonalą procesy zarządzania średnim i dużym przedsiębiorstwem. Marka Safo jest jednym z liderów na rynku oprogramowania ERP dla firm handlowych, produkcyjno-handlowych oraz centrów logistycznych.

Źródło: www.assecobs.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top