System ERP proALPHA dla branży papierniczej

W fabryce kopert NC Koperty Sp. z o.o. w Gołdapi rozpoczęło się wdrożenie kompletnego rozwiązania klasy ERP - proALPHA®. NC Koperty należy do Grupy Curtis 1000 Europe AG, lidera w produkcji i dystrybucji kopert wykonanych w technologii TYVEK®.

Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1992 roku. Obecnie zatrudnia 160 pracowników w dwóch oddziałach na terenie kraju. Produkcja roczna 1.200 mln kopert sprawia, iż firma NC Koperty jest wiodącym producentem opakowań wysyłkowych i transportowych z papieru i tworzywa TYVEK® w Polsce.

W procesie wyboru nowego rozwiązania informatycznego wyłoniono firmę proALPHA Polska Sp. z o.o. – dostawcę systemu klasy ERP proALPHA®. O ostatecznym wyborze przesądziła pełna integracja wszystkich modułów wraz z systemem zarządzania dokumentami DMS oraz portalem b2b. W NC Koperty zainstalowane zostaną moduły z obszaru finansów, produkcji (z wykorzystaniem funkcjonalności zaawansowanego planowania APS), gospodarki materiałowej, zakupów oraz sprzedaży. W drugim etapie planowane jest uruchomienie DMS. Zarząd spółki oczekuje także, że wdrażane rozwiązanie zapewni szybki i sprawny dostęp do informacji o realizowanych procesach biznesowych, integrację pomiędzy poszczególnymi obszarami oraz wsparcie nie obsługiwanych dotychczas procesów.

System ERP proALPHA® zastąpi wykorzystywane dotychczas rozwiązania dziedzinowe. Docelowo z systemu będzie korzystało 20 użytkowników. Start produktywny zaplanowano na styczeń 2009r.

Źródło: www.proalpha.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top