Candellux z systemem ERP

Asseco Business Solutions umacnia swoją pozycję na rynku producentów oraz dystrybutorów artykułów oświetleniowych i elektrotechnicznych. Firma przeprowadziła dwa duże wdrożenia systemów informatycznych klasy ERP marki Safo w spółkach - Candellux Lighting oraz Hurtownie Elektryczne Kopel. Obydwie firmy należą do liderów w branży.


Na początku 2008 r. Asseco Business Solutions uruchomiła w Candellux Lighting system informatyczny klasy ERP marki safo.biz, wspomagający zarządzanie przedsiębiorstwem. Wdrożone zostały rozwiązania w zakresie sprzedaży, montażu, logistyki i finansów.

- Główną korzyścią, którą uzyskał nasz klient było ujednolicenie oraz usprawnienie procesów dystrybucji, zaopatrzenia i produkcji. To umożliwiło m.in. jednoznaczne i precyzyjne określenie kosztów działalności– podkreśla Marek Dutkowski, wiceprezes Asseco Business Solutions.

Kolejnym etapem wdrożenia w firmie Candellux będzie wdrożenie systemów Safo.web oraz Safo.mobile. Pierwszy z nich zapewni automatyzację procesów składania zamówień przez odbiorców za pośrednictwem interfejsu webowego. Druga aplikacja zautomatyzuje pracę przedstawicieli handlowych w terenie. W marcu uruchomione zostaną również systemy Safo.biz i Safo.retail w należącej do grupy Candellux firmie Triolux. Oprogramowanie Safo.retail będzie funkcjonowało w sieci sklepów spółki.

Asseco BS zrealizowało także wdrożenie systemu Safo.biz w firmie Hurtownie Elektryczne Kopel. Projekt dotyczył takich obszarów jak finanse, sprzedaż, zaopatrzenie i magazyn. Uruchomiony został też program kadrowo płacowy Safo.hr. Jednym z głównych celów implementacji było ujednolicenie i optymalizacja procesu zaopatrzenia w spółce. W najbliższym czasie planowane jest wdrożenie w spółce Kopel aplikacji Safo.web w zakresie obsługi zamówień internetowych klientów.

Systemy informatyczne Safo firmy Asseco Business Solutions z powodzeniem działają także w innych firmach z branży oświetleniowej, m.in. w spółce Grodno czy Elpie.

Systemy marki Safo firmy Asseco Business Solutions to oparte o technologię Oracle rozwiązania informatyczne klasy ERP, które doskonalą procesy zarządzania średnim i dużym przedsiębiorstwem. Marka Safo jest jednym z liderów na rynku oprogramowania ERP dla firm handlowych, produkcyjno-handlowych oraz centrów logistycznych.

Firma Candellux Lighting prowadzi od 15 lat działalność w zakresie produkcji i dystrybucji artykułów branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Jest jedną z dynamiczniej rozwijających się firm na rynku oświetleniowym w Polsce i Europie środkowo-wschodniej.

Firma Hurtownie Elektryczne Kopel działa na rynku od 1988 roku. Zajmuje się handlem hurtowym i detalicznym artykułami elektrycznymi, elektrotechnicznymi i oświetleniowymi. Centrala mieści się w Toruniu, firma posiada także ok. 30 oddziałów na terytorium całego kraju.

Źródło: ASSECO BUSINESS SOLUTIONS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top