System ERP dla GCB CENTROSTAL BYDGOSZCZ SA

S&T Services Polska podpisała ze spółką GCB Centrostal Bydgoszcz S.A., jednym z największych dystrybutorów wyrobów stalowych na polskim rynku, kontrakt na dostawę licencji i pomoc przy wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Informatycznego INFOR ERPLN. Nowy system zastąpi poprzednią wersję Baan IVb 3, używaną przez Centrostal od 1998 r. Dla Centrostalu Bydgoszcz wdrożenie najnowszej wersji oferowanej przez INFOR stanowi kolejny etap rozwoju systemu ERP w zarządzaniu przedsiębiorstwem i całą grupą kapitałową.


Według Patricka Flanagana, Prezesa Zarządu S&T Services Polska Sp. z o.o., kolejny kontrakt na system INFOR ERPLN (d. Baan) podpisany przez S&T w ostatnich miesiącach, świadczy o wzrastającym zaufaniu rynku zarówno do samego produktu (kontynuującego długoletnią linią rozwojową rodziny Baan), jak i do S&T: „Dla klientów nowy system stanowi wyłącznie korzyść, bo jest to przecież rozszerzenie oferty dostępnej na rynku. A dla długoletnich użytkowników Baana to wyraźny sygnał, że system żyje, rozwija się i wciąż pojawiają się jego nowe wersje. Co więcej, użytkownicy mają zapewnione bieżące wsparcie i doradztwo ze strony solidnego polskiego partnera, czyli S&T”.

Projekt w Centrostalu (docelowo ponad 600 użytkowników systemu) jest jednym z większych wdrożeń systemów ERP w polskim sektorze przemysłowym w ostatnich latach. Godny uwagi jest również relatywnie krótki czas realizacji wdrożenia – jego zakończenie przewidziane jest na I kwartał 2008 roku. System INFOR ERPLN obejmie, oprócz centrum dystrybucyjnego i 36 oddziałów terenowych, również wszystkie spółki zależne, łącznie z produkcyjnymi.

W ramach kontraktu S&T dostarczy GCB Centrostal Bydgoszcz SA licencje i kompletne oprogramowanie INFOR ERPLN (d. Baan), bazę danych Oracle, serwery HP wraz z niezbędnym oprzyrządowaniem, a także zapewni usługi konsultingowe, wdrożeniowe i stałe wsparcie.

Jak zgodnie stwierdzają przedstawiciele obu przedsiębiorstw, GCB Centrostal Bydgoszcz SA zainwestował w renomowane, a zarazem nowoczesne rozwiązanie, które umożliwi obsługę obecnego modelu biznesu, a także będzie rozwijało się wraz z przedsiębiorstwem. Niebagatelną rolę we wdrożeniu odegra doświadczony Dział Informatyki Centrostalu, który – według planów – przejmie docelowo całość obsługi i rozwoju wdrożonego rozwiązania.

INFOR ERPLN (d. Baan) jest zintegrowanym systemem wspierającym zarządzanie przedsiębiorstwem. System został zaprojektowany dla dużych i średnich firm, których działalność obejmuje produkcję, logistykę i serwis produktów.

Źródło: www.snt.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top