Aluglass wybrał system ERP

Hogart we wrześniu br. podpisał kontrakt na dostawę i wdrożenie oprogramowania Infor FMS SunSystems dla firmy Aluglass Group SA. Zakończenie I etapu projektu (jego realizacja będzie przebiegać dwuetapowo) planowane jest na początek roku 2008


Firma Aluglass zajmuje się produkcją i montażem profesjonalnej stolarki aluminiowej, szklanej oraz PCV. Jednym z głównych produktów, w którym specjalizuje się Aluglass są wszelkiego rodzaju szklenia montowane na elewacjach budynków wykonywane w różnorodnych systemach: profili aluminiowych, mocowań punktowych i inne. Kolejnym kluczowym produktem są okładziny ścienne z różnych rodzajów materiałów: panele aluminiowe, stalowe, konglomeraty. Aluglass wykonał szereg realizacji zarówno dla firm jak i instytucji, a przykładowe realizacje w Warszawie to szklana kopuła na warszawskim Centrum Handlowym BlueCity czy siedziba ITI i TVN, chociaż większość swoich obiektów firma zrealizowała za granicą (głównie w Irlandii i Anglii).

Wybór systemu informatycznego w spółce Aluglass był procesem długotrwałym i bardzo starannym. W końcowej jego fazie rozważano dwa rozwiazania: SunSystems oferowany przez Hogart oraz system ERP Microsoft Axapta. Ostatecznie po wnikliwej analizie obu systemów przeprowadzonej przez niezależnego eksperta powołanego przez firmę Aluglass zadecydowano o wyborze SunSystems, który po odpowiedniej parametryzacji wykonanej na etapie sprzedażowym okazał się idealnym rozwiązaniem do obsługi specyficznych wymagań branży, w której działa Aluglass. Wart podkreślenia jest również fakt, że w decydującą fazę wyboru systemu zaangażowani zostali szefowie kluczowych działów firmy i oni również bardzo pozytywnie ocenili SunSystems jako rozwiązanie docelowe. Dodatkowym atutem, który przemawiał za SunSystems były bogate referencje firmy Hogart w branży budowlanej.

Pierwszy etap projektu realizowanego w firmie Aluglass przez Hogart obejmuje dostawę finansowej części oprogramowania Infor FMS SunSystems w pakiecie eXFM, na którą składają się następujące moduły: Księga Główna, Środki Trwałe, Rozliczenia i Przeksięgowania, Portal Aplikacji, Vision 6 oraz Budżetowanie i Prognozowanie. Dodatkowo Hogart w ramach realizowanej umowy wdroży w spółce Aluglass moduł Home Banking. II etap projektu obejmie swoim zakresem wdrożenie modułów logistycznych i raportowych.

System zostanie zainstalowany na platformie MS Windows Enterprise Server 2003 w oparciu o bazę danych MS SQL Server 2000 Standard.

Źródło: www.hogart.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top