Comarch wśród najszybciej rozwijających się firm w segmencie M2M według raportu Berg Insight

Comarch został wymieniony w ostatnim raporcie niezależnej agencji badań rynkowych Berg Insight, analizującym rynek Machine To Machine i Internet of Things. Raport wymienia Comarch jako jedną z pięciu firm oferujących systemy BSS/OSS, coraz silniej zaznaczających swoją obecność w segmencie platform M2M.


 
Raport “IoT Platforms and Software - M2M Research Series 2015” bada możliwości uzyskania przez operatorów nowych źródeł przychodów z sektora M2M. Berg Insight zauważa rosnące zapotrzebowanie na coraz bardziej złożone i zaawansowane platformy komunikacyjne oraz oprogramowanie pośredniczące pomiędzy aplikacjami, sieciami i urządzeniami, i łączące je z elementami umożliwiającymi integrację pionową. Platformy nowej generacji powinny gwarantować stałą jakość usług, a jednocześnie pozwalać na tworzenie ofert w ramach umów SLA, uslug telekomunikacyjnych i oferty przetwarzania w Chmurze. Raport potwierdza założenia dokumentu Comarch Telecommunications “Jak zróżnicować ofertę M2M by zapewnić jej konkurencyjność”.

Autor raportu, André Malm, wskazuje na stale rosnącą liczbę urządzeń połączonych ze sobą w ramach Internetu Rzeczy. Prognozy zakładają wzrost liczby urządzeń z 1,7 miliarda w 2014 r. do aż 6,6 miliardów w 2020 r. Wzrost ten napędzany jest stale spadającą ceną urządzeń, usług telekomunikacyjnych oraz przetwarzania danych i integracji systemów.

Raport wymienia wiodących operatorów sieci komórkowych w Europie, którzy wybrali platformę M2M Comarch wraz z jej adaptowalnymi modułami do rozliczeń, fakturowania, mediacji BSS, wprowadzania nowych usług, zarządzania kartami SIM, monitoringu, AAA, samoobsługi, integracji B2B i aplikacji CRM. Model współpracy opracowany przez Comarch zapewnia dostawcom usług telekomunikacyjnych pełną kontrolę nad platformą i pozwala na tworzenie zróżnicowanych i zindywidualizowanych ofert. Berg Inisight podkreśla kompetencje firmy w zakresie dostarczania pionowych platform M2M dla telekomunikacji oraz innych sektorów działalności, w których ma duże doświadczenie, takich jak opieka zdrowotna oraz dostarczanie mediów.
Comarch od lat wdraża i rozwija platformę dedykowaną dla segmentu M2M, która jest jednym z wiodących rozwiązań tego typu na rynku – mówi Bartłomiej Kordas, Solution Manager w Comarch BSS – Platforma opiera się na zitegrowanych modułach BSS, takich jak: CRM, billing, PCRF, AAA, BPM, integration framework, mediacja, service controller, i zawiera wbudowane procesy typowe dla M2M, narzędzia do zarządzania i dedykowane API. Firma wyróżnia się od innych dostawców rozwiązań M2M silnymi rekomendacjami od klientów, zarówno z branży M2M jak i innych, takich jak opieka zdrowotna, przemysł motoryzacyjny, dostarczanie mediów, transport i logistyka. Comarch to dostawca kompleksowych usług, którego doświadczenie jest w stanie zapewnić kompletne i elastyczne portfolio produktów odpowiadające rosnącym potrzebom rynku usług cyfrowych oraz IoT.
Źródło: Comarch

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top