Oracle wprowadza autonomiczną usługę bazodanową NoSQL

ORACLEAutonomiczna baza danych NoSQL umożliwia programistom łatwe budowanie nowoczesnych aplikacji o dużej dostępności oraz kosztach niższych niż Amazon DynamoDB.


 REKLAMA 
 SNT 


Firma Oracle poinformowała o wprowadzeniu na rynek bazy danych Oracle Autonomous NoSQL Database — najnowszego elementu oferty Oracle Autonomous Database. Baza danych została zaprojektowana z myślą o obciążeniach, do których skutecznego działania potrzebne są szybkie i przewidywalne czasy reakcji; umożliwia programistom łatwe wdrażanie aplikacji na ogromną skalę, w dziedzinach takich jak personalizacja interfejsu użytkownika, koszyki zakupowe, wykrywanie oszustw internetowych, gry i reklamy. Dzięki innowacyjnym funkcjom automatycznego uczenia i automatyzacji Oracle Autonomous NoSQL Database jest znacznie bardziej niezawodna — zapewnia dostępność na poziomie 99,995% i może być nawet o 70% tańsza niż Amazon DynamoDB.

W pełni zarządzana baza danych Oracle Autonomous NoSQL Database obsługuje aplikacje NoSQL, które wymagają małych opóźnień, elastycznego modelu danych oraz elastycznego skalowania. Dzięki prostym interfejsom API programiści mogą się skupić na tworzeniu aplikacji, nie martwiąc się o zarządzanie serwerami, rozbudowę pamięci masowej, wdrażanie klastrów, instalowanie oprogramowania czy tworzenie kopii zapasowych. Mogą oni po prostu określić przepustowość i pojemność, jaką chcą udostępnić, a na tej podstawie są przydzielane i skalowane odpowiednie zasoby.
Nadal wykorzystujemy nasze innowacyjne funkcje autonomiczne do tego, aby przekształcać rynek baz danych” — powiedział Andrew Mendelsohn, wiceprezes Oracle, szef działu baz danych. „Nasza najnowsza autonomiczna chmurowa usługa bazodanowa Oracle Autonomous NoSQL Database zapewnia wyjątkową niezawodność i wydajność w bardzo niskiej cenie, udostępniając w ten sposób elastyczne środowisko tworzenia aplikacji.
Oracle Autonomous Database cechuje się wyjątkową wydajnością, pomagając jednocześnie przedsiębiorstwom obniżać ryzyko i koszty. Bazy danych z tej rodziny są uruchamiane na infrastrukturze Oracle Cloud. Działają one autonomicznie oraz same się zabezpieczają i naprawiają, aby zautomatyzować kluczowe procesy zarządzania - takie jak wprowadzanie uaktualnień i poprawek czy dostrajanie. Dzięki temu infrastruktura o znaczeniu newralgicznym jest utrzymywana w dobrym stanie w sposób automatyczny. Baza Oracle Autonomous NoSQL dołączyła do rozwiązań Oracle Autonomous Transaction Processing and Oracle Autonomous Data Warehouse, które zostały wprowadzone na rynek wcześniej w roku 2018. Każda chmurowa usługa bazodanowa jest dostrojona pod kątem konkretnych obciążeń.

Baza danych Oracle Autonomous NoSQL Database udostępnia liczne funkcje zaspokajające potrzeby współczesnych programistów. Jest ona:

Nowoczesna: Jako rozwiązanie przeznaczone dla programistów, baza danych Oracle Autonomous NoSQL została stworzona z myślą o elastyczności. Baza danych obsługuje interfejsy API typu klucz-wartość, w tym proste deklaratywne interfejsy SQL API oraz interfejsy wiersza poleceń, jak również elastyczne modele danych do reprezentacji danych, w tym modele relacyjne i modele JSON ad hoc.

Otwarta: Usługa udostępnia niezastrzeżony język SQL, zapewniając innowacyjną kompatybilność pomiędzy standardowymi relacyjnymi modelami danych oraz standardowymi modelami danych JSON. Użytkownicy mogą również zdecydować, czy chcą uruchamiać daną aplikację w chmurze czy w środowisku lokalnym, i nie są uzależnieni od jednej platformy.

Łatwa w obsłudze: Dzięki dostępności pakietu dla programistów (SDK) i obsłudze popularnych języków takich jak Python, Node.JS i Java, Oracle oferuje narzędzia do tworzenia aplikacji, które można łatwo podłączyć do bazy danych Oracle Autonomous NoSQL Database.

Źródło: www.oracle.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Bonusy retrospektywne – jak sprawnie zarządzać ważnym źródłem zysku przedsiębiorstwa handlowo-dystrybucyjnego?

Na całkowity zysk przedsiębiorstwa handlowo-dystrybucyjnego ma wpływ wiele składowych, ale głównie wszystko sprowadza się do marży. Można by…

Czym jest Business Intelligence?

Zgodnie z definicją „encyklopedyczną”, Business Intelligence (BI), czy też po polsku analiza biznesowa, to proces polegający na przetwarzaniu…

Przemysł 4.0 i IoT – ewolucja systemów IT do planowania produkcji

Od wielu lat dostawcy systemów IT do planowania produkcji prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych funkcji i algorytmów do optymalizacji…

Czy system do zarządzania czasem pracy jest standardową częścią modułów ERP?

Aby opowiedzieć na tak zadane pytanie, konieczne jest w pierwszej kolejności zdefiniowanie, co tak naprawdę rozumiemy przez pojęcie zarządzanie…

Inteligentna fabryka

Inteligentna fabryka to koncepcja zakładu produkcyjnego, wpisującego się w realia „czwartej rewolucji przemysłowej”. Terminem tym określa…

5 najważniejszych priorytetów strategicznych dyrektora ds. marketingu w 2019 roku

W nadchodzącym roku cyfrowe narzędzia i modele biznesowe dadzą dyrektorom ds. marketingu bezprecedensowy wpływ na strategie rozwoju ich firm.

Previous Next Play Pause

RAPORT CRM 2019 - KLIKNIJ POBIERZ ZESTAWIENIE SYSTEMÓW CRM

KATALOGIT FIRMY IT

Back to top