SHAREPOINT ODKODOWANY
Relacja z konferencji

Zgromadzić w jednym miejscu i czasie osoby odpowiedzialne w firmach za wdrożenia IT w średnich i dużych firmach, a następnie zapewnić im odpowiednią dawkę biznesowej i technologicznej wiedzy, to prawdziwe wyzwanie. Udało się. 29 listopada na konferencję Grupy Unity „SharePoint w biznesie i IT” po wiedzę przybyło ponad 70 osób.


Na sali znaleźli się przedstawiciele takich firm jak T-Mobile Polska S.A., Oriflame Poland, TVN czy Deloitte Business Consulting. Niezależnie od marki, uczestnicy przybyli na spotkanie po wiedzę na temat rozwiązań opartych o SharePoint.
Chcieliśmy dowiedzieć się, jak zautomatyzować kolejne procesy biznesowe w naszej firmie, głównie przy wykorzystaniu technologii Nintex. Najbardziej wartościowe są dla nas przykłady, dzięki którym możemy zobaczyć, jak zastosować technologię w praktyce – wyjaśniał Artur Klimczak, Szef Działu Wsparcia Informatycznego Unizeto i uczestnik wydarzenia.
Wykłady na bezpłatnej konferencji „SharePoint w biznesie i IT” poprowadzili doświadczeni przedstawiciele światowych marek takich jak Microsoft, Nintex, Kodak oraz eksperci Grupy Unity, organizatora wydarzenia. Zarówno uczestnicy jak i prelegenci zgodzili się jednogłośnie, że poziom wiedzy o narzędziach digital workspace jest wciąż zbyt niski, a tego typu spotkania są na rynku bardzo potrzebne.

Program konferencji był bardzo napięty. Gościem specjalnym wydarzenia był założyciel duńskiej organizacji IntraTeam Kurt Kragh Sørensen. W środowisko enterprise content management wprowadził gości Grzegorz Rudno-Rudziński, który wytłumaczył m.in. różnicę między szeroko pojętym intranetem, a pojęciem social networking oraz rozwiązaniem zorientowanym na system i użytkownika. Następnie na scenie pojawił się Jarosław Sokolnicki z Microsoft, który w energiczny sposób przedstawił usługę SharePoint Online Office 365.

W czasie konferencji Maciej Pondel z Grupy Unity podjął tematykę tworzenia workflow w systemach digital workspace, którą rozwinął również Simon Wright z firmy Nintex. Gość z Londynu pokazał, jak w praktyce wygląda budowanie obiegów spraw dzięki rozwiązaniu Nintex, angażując do tego celu uczestników wydarzenia.

Druga część konferencji w całości była poświęcona praktycznemu zastosowaniu środowiska SharePoint w firmach takich jak Suedzucker Polska, Viacon oraz Wydawnictwo Nowa Era. Kodak Alaris z kolei zaprezentował urządzenia do digitalizacji.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top