Siemens Healthineer wdrożył platformę SAS wykorzystującą technologie machine learning i IoT analytics do analizy ważnych danych generowanych przez systemy firmy rozlokowane na całym świecie. Informacje pochodzą z różnych urządzeń, takich jak np. aparaty do tomografii i rezonansu magnetycznego. Rozwiązanie SAS pomaga przewidywać z kilkudniowym wyprzedzeniem problemy związane z działaniem systemów oraz potencjalne przestoje.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Celem projektu jest maksymalne wydłużenie czasu działania sprzętu medycznego wykorzystywanego przez naszych klientów. Każdego dnia systemy analityczne przetwarzają setki tysięcy danych sensorycznych, a znaczna ich część jest nie w pełni ustrukturyzowana. Zautomatyzowana i skalowalna analityka odgrywa kluczową rolę w procesie cyfrowej transformacji ochrony zdrowia – mówi dr Mirko Appel, szef działu Analytical Services in the Customer Services w firmie Siemens Healthineers.
Oprócz Siemens Healthineers rozwiązania SAS są wykorzystywane również w takich firmach, jak:

  • Lockheed Martin (amerykański koncern zbrojeniowy),
  • Octo Telematics (dostawca rozwiązań telematycznych i analityki danych dla branży ubezpieczeń komunikacyjnych),
  • Western Digital (producent dysków twardych).
Internet rzeczy jest powszechnie kojarzony z projektami dotyczącymi smart grid, smart city czy inteligentnych fabryk. Jednak wraz ze wzrostem świadomości na temat znaczenia danych IoT, przedstawiciele kolejnych branż decydują się na wykorzystanie potencjału tej technologii – tłumaczy Jason Mann, wiceprezes działu IoT w SAS.
Jason Mann dodaje, że dział Internetu Rzeczy w SAS dalej będzie rozwijał rozwiązania dla branż, takich jak przemysł, ochrona zdrowia, administracja publiczna i sektor ubezpieczeń.

Firmy z branży ubezpieczeń komunikacyjnych wykorzystują analitykę do przetwarzania napływających danych IoT

Zlokalizowana w Rzymie firma Octo Telematics oferuje usługi z zakresu analityki big data dla firm z branży motoryzacyjnej i ubezpieczeniowej. W ciągu jednej minuty firma zbiera dane dotyczące historii i stylu jazdy kierowców z ok. 192 000 przejechanych kilometrów. Dane te obejmują między innymi informacje o wypadkach lub eksploatacji pojazdów. Dzięki tak ogromnym zasobom Octo Telematics stworzyło największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.
Nasze rozwiązania pomagają firmom ubezpieczeniowym w określaniu precyzyjnych zasad, które zmobilizują kierowców do bezpieczniejszej jazdy. Sercem naszego projektu jest platforma analityczna SAS. Dzięki możliwości przejścia od statycznego do dynamicznego streamingu danych ubezpieczyciele mogą wykorzystać potencjał „internetu rzeczy ubezpieczonych” – mówi Gianfranco Giannella, COO w Octo Telematics.
Współpraca Octo Telematics z firmą SAS ma na celu zapewnienie wielowymiarowej analizy danych w czasie rzeczywistym wykorzystywanej m.in. w scoringu. Te działania umożliwiają klientom firm ubezpieczeniowych dokładniejsze określenie ryzyka, cen, zniżek oraz wzrostu kosztów polisy w przypadku wypadku. Ubezpieczyciele mogą natomiast nawiązać z kierowcami bardziej spersonalizowany kontakt, a także wyróżnić tych, którzy jeżdżą zgodnie z przepisami.

Źródło: SAS Institute

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top