Domax to największy polski producent okuć metalowych i złącz ciesielskich. Misją firmy jest zaspokajanie potrzeb klientów poprzez dostarczanie im szerokiej gamy najwyższej jakości produktów w atrakcyjnych cenach. Dbając o najwyższą jakość obsługi klientów, Domax zdecydował się na wdrożenie, opracowanego przez SKK SA, rozwiązania usprawniającego konfekcjonowanie produktów w magazynie.
Firma Domax powstała w 1995 roku i rozpoczęła produkcję, nieobecnych jeszcze na polskim rynku, łączników do drewna. Niezwykła przydatność nowych produktów sprawiła, że szybko przekonała się do nich branża budowlana i ciesielska, a punkty handlowe wprowadziły je na stałe do swojej oferty. Obecnie firma produkuje zasuwy, zawiasy, złącza ogrodowe, wsporniki, haki garażowe, profile. Firma nieustannie poszerza ofertę, jednocześnie dostarczając produkty najwyższej jakości.

W magazynie zlokalizowanym w Łężycach znajduje się szeroka gama asortymentu, która jest następnie pakowana i wysyłana do punktów handlowych. Do tej pory w procesie przygotowania wysyłek zdarzały się pomyłki. Wynikało to z błędów powstałych na etapie konfekcjonowania i jej późniejszej kontroli. Konfekcjonowaniem zajmował się magazynier, którego praca była później weryfikowana przez inną osobę, na podstawie dokumentów papierowych, co było czasochłonne, a jednocześnie nie eliminowało w całości błędów ludzkich. Dlatego potrzebne było rozwiązanie, które usprawniłoby proces kontroli konfekcjonowania produktów i umożliwiłoby bezbłędną realizację zamówień.

Aby sprostać potrzebom firmy Domax SKK zaproponowało wdrożenie systemu składającego się z terminali HHP Dolphin 7600 i Dolphin 6100 wraz z aplikacjami SKK Starter i SKK Smart.

SKK Smart to proste do wdrożenia oprogramowanie dedykowane dla komputerów mobilnych wspomagające obsługę procesów magazynowych. Przy użyciu tej aplikacji można dokumentować realizację operacji, takich jak przyjęcie, wydanie i inwentaryzacja, poprzez rejestrację kodów kreskowych, którymi są oznakowane produkty, będące przedmiotem danej operacji. Praca z aplikacją eliminuje konieczność pracochłonnego dokumentowania operacji z użyciem papierowych list. SKK Smart pozwala na obsługę wszystkich procesów związanych z rozprowadzaniem towarów w centrach dystrybucyjnych oraz wymianę danych z systemem centralnym (import oraz eksport danych).

SKK Starter ułatwia użytkownikom komputerów mobilnych nawigację w systemie Windows CE (lub Windows Mobile) i umożliwia administratorowi blokowanie dostępu do standardowych aplikacji zawartych w systemie operacyjnym np. gier. Korzystający z oprogramowania SKK Starter użytkownik ma do dyspozycji proste i czytelne menu, z którego może wybrać aplikacje przydzielone mu przez administratora. Aplikacja nie pozwala na przypadkowe uruchomienie programów niepożądanych lub przekonfigurowanie urządzenia. Dodatkowo, co jest istotne w pracy ze sprzętem mobilnym, użytkownik dostaje na bieżąco informację o stanie naładowania akumulatora.

SKK Starter jest programem dedykowanym przede wszystkim dla użytkowników przenośnych komputerów przemysłowych, jako uzupełnienie aplikacji magazynowych, mobilnych, produkcyjnych.

Komputer mobilny Dolphin 7600 jest doskonałym narzędziem pracy dla użytkownika będącego w ciągłym ruchu. Niewielkie wymiary, waga i ergonomiczna budowa urządzenia sprawiają, że można je wygodnie obsługiwać jedną ręką. Dzięki zastosowaniu czytnika wykorzystującego technologię Adaptus 5.0. Dolphin 7600 pozwala na łatwe zbieranie i obsługę różnego typu danych m.in. kodów kreskowych linearnych i dwuwymiarowych.

Dolphin 6100 to elegancki i niezawodny komputer mobilny wyposażone w czytnik skanujący kody dwuwymiarowe (2D) oraz standardowe kody jednowymiarowe (1D), który umożliwia odczyt kodów w dowolnej orientacji, a także tworzenie fotodokumentacji. Dzięki zamontowanemu pod kątem skanerowi, pozwala na wygodny podgląd ekranu podczas skanowania kodów kreskowych na produktach.

W ramach współpracy SKK dostarczyło terminale HHP Dolphin 7600 i Dolphin 6100 wraz z aplikacją SKK Starter i SKK Smart oraz przeprowadziło szkolenie. Aplikacje zostały zintegrowane z autorskim systemem magazynowym firmy Domax.
SKK przeprowadziło wdrożenie szybko i sprawnie. Na skutek wdrożenia ich rozwiązania mamy zdecydowanie mniej reklamacji, a dzięki rejestracji zdarzeń przez system SKK sam proces weryfikacji zgłaszanych już reklamacji jest łatwiejszy do przeprowadzenia. Dodatkowym atutem jest brak konieczności szkolenia produktowego pracowników realizujących proces. – ocenia Mirosław Król, menadżer ds. rozwoju organizacji w firmie Domax.
Obecnie kontrola konfekcjonowania produktów przebiega sprawniej i jest bardziej efektywna, co pozwoliło na ograniczenie pomyłek podczas wydawania towaru oraz umożliwiło rzetelną realizację zamówień. Magazynierzy kompletują wysyłkę układając na palecie różne rodzaje okuć. Do każdej palety dołączony jest dokument WZ z unikalnym numerem w kodzie kreskowym. Gniazdo kontrolerów wyposażone w urządzenia mobilne komunikując się poprzez sieć WiFi pobiera zlecenia. Kontroler przystępując do weryfikacji odczytuje kod kreskowy z dokumentu wydawczego (WZ). Program na terminalu automatycznie wyszukuje z listy pobranych WZ właściwy dokument i otwiera go. Operator urządzenia widzi na ekranie listę produktów, które powinny być na palecie. Odczytując kody kreskowe z poszczególnych towarów, automatycznie potwierdzana jest zgodność przygotowanych produktów z dokumentem wydania. Po zakończeniu kompletacji może przystąpić do kontroli kolejnej przesyłki i przesłać dane z procesu weryfikacji do systemu. Warto dodać, że odpowiednio przygotowana aplikacja SKK Smart umożliwia pracę na kilku formularzach jednocześnie, co oznacza, że pracownik magazynu może sprawdzać kilka przesyłek, przełączając się pomiędzy załadowanymi na terminal zleceniami.

Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top