Euro-Trade to dynamicznie rozwijająca się polska firma istniejąca na rynku od 1991 r. W związku z ciągłym poszerzaniem zakresu działalności oraz doskonaleniem jakości świadczonych usług, Euro-Trade zdecydowała się na wdrożenie w swoich hurtowniach i centrum dystrybucyjnym, zaproponowanych przez SKK Systemy Kodów Kreskowych SA, terminali radiowych wraz z siecią radiową usprawniających operacje magazynowe.

Euro-Trade zajmuje się produkcją i sprzedażą artykułów biurowych, kompleksowym zaopatrzeniem biur, importem oraz dystrybucją artykułów dla dzieci, a także eksportem artykułów szkolnych i biurowych. Firma posiada dwa oddziały hurtowni w Krakowie i Rzeszowie oraz własne ogólnopolskie centrum dystrybucyjne. Z Euro-Trade współpracuje kilkuset dostawców z Polski oraz zagranicy, a w ofercie firmy znajduje się ponad 32 tys. pozycji asortymentowych.

SKK zaproponowała Euro-Trade wdrożenie rozwiązania usprawniającego procesy logistyczne, składającego się z ręcznych terminali radiowych Intermec CK3 oraz sieci radiowej Cisco opartej o punkty dostępowe (Access Point). Wraz z Access Pointami został zainstalowany pakiet WLSE służący do zarządzania siecią radiową we wszystkich lokalizacjach magazynowych. Wdrożenie projektu było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej.

SKK ma duże doświadczenie we wdrażaniu sieci bezprzewodowych WLAN w środowisku produkcyjno-magazynowym.

Wdrożenie sieci bezprzewodowej przeprowadzone przez firmę SKK składa się z dwóch etapów: projektowania oraz instalacji i uruchomienia.

Najważniejszym elementem etapu projektowego jest wizja lokalna połączona z pomiarami propagacji fal radiowych. Wizja lokalna ma na celu zidentyfikowanie obszarów silnie tłumiących oraz rozpraszających sygnał radiowy, identyfikację źródeł zakłóceń w zakresie częstotliwości wykorzystywanych przez sieci WLAN, a także zapoznanie się z konstrukcją hal, w których ma pracować sieć radiowa.

Dzięki temu możliwe jest precyzyjne określenie ilości i rozmieszczenia stacji bazowych sieci bezprzewodowej, dobranie właściwych anten, przydział mocy i kanałów radiowych, a następnie zaprojektowanie sieci radiowej.

W ramach wdrożenia realizowanego dla firmy Euro-Trade, SKK przeprowadziła badania propagacji fal radiowych, następnie zaprojektowała sieć bezprzewodową, przygotowała infrastrukturę radiową, wykonała okablowanie oraz zainstalowała punkty dostępowe działające w ramach sieci radiowej, a także dostarczyła terminale radiowe Intermec CK3 i pozostałe urządzenia, m.in. drukarki etykiet Zebra oraz materiały eksploatacyjne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu.

Dostarczone przez SKK terminale Intermec CK3 to nowoczesne urządzenia charakteryzujące się ergonomiczną budową, wyposażone w czytniki kodów 1D i 2D, umożliwiające bezproblemową obsługę kodów kreskowych słabej jakości lub uszkodzonych oraz niezrównaną elastyczność zakresu skanowania. Intermec CK3 łączy w sobie funkcjonalność zaawansowanego skanowania, przechwytywania obrazu, możliwość odczytu RFID, obsługę rozpoznawania mowy i komunikacji głosowej.

Szeroki zakres funkcji zbierania danych i komunikacji bezprzewodowej stanowi podstawę działania modelu CK3 i umożliwia mu adaptację do szeregu zastosowań na terenie firm handlowych i zakładów produkcyjnych.
Bardzo pozytywnie oceniam współpracę z firmą SKK. Konsultanci SKK to profesjonaliści. Przygotowane przez nich korzystne cenowo rozwiązanie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb Euro-Trade. Zaproponowane przez SKK wielofunkcyjne urządzenia doskonale sprawdzają się w naszych magazynach. Wdrożone rozwiązanie oznacza przyspieszenie pracy w magazynach Euro-Trade oraz większy stopień informatyzacji – ocenia Artur Goliński współwłaściciel Euro-Trade.
Zastosowanie terminali radiowych oraz sieci bezprzewodowej zaproponowanej przez firmę SKK to dla Euro-Trade duża mobilność – pracownicy mają ciągły dostęp do sieci w każdym punkcie znajdującym się na terenie magazynu. Wprowadzenie kodów kreskowych do oznakowania lokalizacji towarów oraz wykorzystanie terminali mobilnych w hurtowniach i centrum dystrybucyjnym Euro-Trade umożliwiło usprawnienie i przyśpieszenie kompletacji, a także uporządkowanie magazynu. Ponadto zastosowane rozwiązanie pozwoliło w dużej mierze na rezygnację z prowadzenia dokumentacji papierowej oraz wyeliminowanie błędów popełnianych podczas wykonywania operacji magazynowych.

Teraz większość operacji magazynowych w hurtowniach i centrum dystrybucyjnym Euro-Trade odbywa się w ramach sieci radiowej, dzięki czemu są na bieżąco kontrolowane, a to oznacza większą wydajność pracy i ograniczenie kosztów.

W ramach współpracy SKK zapewniła również obsługę gwarancyjną oraz przeprowadziła szkolenie dla pracowników Euro-Trade.

Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top