SuperDrob SA to duże i nowoczesne przedsiębiorstwo branży drobiarsko – mięsnej. Jego główny zakład produkcyjny znajduje się w Karczewie, niedaleko Warszawy. Drugi zakład produkcyjny jest w Łodzi.

Podstawowym profilem działalności firmy jest ubój, dzielenie oraz produkcja surowych wyrobów mięsnych otrzymywanych z tuszek kurczaków i indyków oraz przetwórstwo mięs drobiowych, wieprzowych i wołowych. Jego klientami są największe sieci handlowe w Polsce takie jak Carrefour, Auchan czy Makro. SuperDrob zaopatruje także hurtownie spożywcze, dzięki czemu jego wyroby znajdziemy także w pobliskich sklepach osiedlowych.

Firma jest obecna także od wielu lat na rynkach europejskich. Swoje wyroby eksportuje głównie do Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Danii, Litwy i na Ukrainę. Spółka otrzymała Medal Stowarzyszenia Eksporterów Polskich z tytułem: Lider Polskiego Eksportu 2012.

WYZWANIE

Pracując w branży spożywczej spółka stanęła przed koniecznością wprowadzenia standardu oznakowania produktu, tak aby informacje o pochodzeniu, ilości, wadze czy dacie przydatności do spożycia były czytelne dla wszystkich w całym łańcuchu dostaw, od producenta, poprzez przewoźnika, dystrybutora aż do detalisty zarówno w Polsce jak i zagranicą.

WDROŻENIE I KORZYŚCI

Rozwiązaniem było wdrożenie oznakowania produktu etykietą logistyczną zgodną ze standardem GS1. Na początek firma zdecydowała się wdrożyć GS1 w zakładzie w Łodzi. Standard ten umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów identyfikacyjnych na całym świecie. Najczęściej numery te są przedstawiane pod postacią kodów kreskowych umieszczanych na tak zwanej etykiecie logistycznej. Są one nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał ustandaryzowany kod, który zawiera standardowe dane. Obecnie duże sieci handlowe wymagają, aby dostarczany im towar był oznaczony w systemie GS1. W Polsce wiele firm oferuje oprogramowanie i urządzenia do wydruku takiej etykiety. Po zapoznaniu się z wieloma ofertami SuperDrob wybrał rozwiązanie proponowane przez SKK.

Oprogramowanie SKK ma intuicyjny interfejs użytkownika i jest proste w obsłudze. I to właśnie zadecydowało o wybraniu tej oferty. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jakości usług jak i ze współpracy z SKK”– mówi pan Marek Rzepecki – mistrz IT SuperDrob SA.
Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 to zaawansowany system drukowania etykiet logistycznych, niewymagający od użytkownika znajomości podstaw systemu GS1. Wymiana danych z systemem zewnętrznym następuje automatycznie i nadzoruje nadawanie numerów SSCC.

W etykiecie zawarte są dane na temat produktu takie jak:
  • IZ 02 – GTIN jednostek handlowych zawartych w jednostce logistycznej (CONTENT/ZAWARTOŚĆ)
  • IZ 37 – liczba jednostek handlowych zawartych w jednostce logistycznej (COUNT/LICZBA)
  • IZ 15 – najlepsze do (RRMMYY) (BEST BEFORE/NAJLEPSZE DO) 
  • IZ 10 – numer serii lub partii produkcyjnej (BATCH/LOT/DERIA)
  • IZ 310(n) – waga netto (NET WEIGHT(kg)/WAGA NETTO(kg))
  • IZ 11 – data produkcji (RRMMYY) (PROD DATE/DATA PROD.)
  • IZ 00 – Seryjny Numer Jednostki Logistycznej (SSCC)

Etykiety mogą być drukowane na drukarce laserowej lub na drukarce specjalizowanej termotransferowej. Oprogramowanie jest objęte trzyletnią opieką gwarancyjną i wsparciem technicznym.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z wdrożenia. Wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów. Największymi korzyściami jest spełnienie wymagań naszych klientów jak również usprawnienie oznakowania wyrobów. Planujemy w najbliższej przyszłości podobne wdrożenie w zakładzie w Karczewie” – pytany o plany odpowiada pan Marek Rzepecki.
Źródło: GS1 Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top