Spółka Piwnice Win Importowanych Vinfort z Krakowa zajmuje się importem i butelkowaniem wysokiej klasy win gronowych od 1950 roku. Dbając o dostosowanie się do wymagań odbiorców, firma zdecydowała się na wdrożenie systemu służącego do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1.
Piwnice Win Importowanych Vinfort Sp. z o.o. w Krakowie oferują wiele gatunków win z większości państw europejskich, m.in. Węgier, Chorwacji, Rumunii, Słowenii, Mołdawii, Hiszpanii, a także z krajów Ameryki Południowej, takich jak Argentyna, Chile czy Brazylia oraz z egzotycznej Afryki Południowej. Dewizą firmy jest połączenie nowoczesnych metod produkcji z technologią opartą o stare sprawdzone tradycje. Gwarantuje to wysoką jakość produktów, które od wielu lat zdobywają uznanie Krajowej Rady Winiarskiej, są doceniane przez stale rosnącą grupę konsumentów, a także nagradzane złotymi i srebrnymi medalami oraz licznymi wyróżnieniami.

Do tej pory w Piwnicach Win Importowanych Vinfort Sp z o.o. podczas znakowania produktów posługiwano się etykietami, które były wykonane według własnych projektów, a co za tym idzie - nie były dostosowane do wymagań wszystkich kontrahentów. W związku z tym zdecydowano się ustandaryzować oznakowanie.

SKK zaproponowała Piwnicom Win Importowanych Vinfort Sp. z o.o. system służący do wydruku etykiet logistycznych zgodnych z globalnym standardem GS1. W ramach przeprowadzonego wdrożenia SKK dostarczyła oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 do wydruku etykiet logistycznych, uruchomiła system i przeszkoliła pracowników oraz zaprojektowała etykiety zgodne ze standardem GS1.

Standard GS1 umożliwia wykorzystywanie jednoznacznych numerów do identyfikacji dóbr, usług, zasobów i lokalizacji na całym świecie. Numery te mogą być przedstawione w postaci kodów kreskowych. Umożliwia to zautomatyzowany odczyt wszędzie tam, gdzie istnieje taka potrzeba w procesach logistycznych. Etykiety logistyczne są nośnikiem informacji w łańcuchu dostaw, w którym wszyscy uczestnicy (producent, przewoźnik, dystrybutor, detalista) porozumiewają się wspólnym językiem. W wymianie handlowej zgodnej z systemem GS1 ważne jest, aby każdy uczestnik łańcucha dostaw miał zestandaryzowany kod, który zawiera standardowe dane. Obecnie duże sieci handlowe wymagają, aby dostarczany im towar był oznaczony w systemie GS1.

SKK Etykieta Logistyczna GS1 to oprogramowanie służące do projektowania i drukowania etykiet. Wszystkie wersje programu SKK Etykieta Logistyczna GS1 mają przejrzysty i przyjazny interfejs użytkownika oraz całą gamę nowoczesnych narzędzi, które sprawiają, że projektowanie etykiet jest łatwe i szybkie. Oprogramowanie SKK Etykieta Logistyczna GS1 występuje w polskiej wersji językowej i umożliwia skonfigurowanie tzw. serwera wydruku, który automatyzuje proces wprowadzania danych potrzebnych do wydruku etykiet.

SKK przygotowała dla Piwnic Win Importowanych Vinfort Sp. z o.o. rozwiązanie, które zostało zintegrowane z systemem informatycznym firmy. Oznacza to, że dane na etykietę są pobierane automatycznie z systemu informatycznego. Dzięki temu nie ma konieczności ręcznego wprowadzania danych przed wydrukiem etykiety, co pozwala na wyeliminowanie błędów oraz ograniczenie kosztów.
SKK to firma mobilna i elastyczna, która najszybciej odpowiedziała na nasze zapotrzebowanie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów tej współpracy. Wprowadzone rozwiązanie doceniają również nasi klienci. Dzięki wdrożeniu nowego systemu znakowania, dołączyliśmy do grona firm funkcjonujących zgodnie ze standardami GS1 i możemy teraz współpracować z wszystkimi dużymi sieciami handlowymi – mówi Leszek Małysa, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu Piwnic Win Importowanych Vinfort Sp. z o.o..
Największą korzyścią, jaką odniosła firma Piwnice Win Importowanych Vinfort Sp. z o.o. po wdrożeniu systemu zaproponowanego przez SKK, było spełnienie wymagań odbiorców, a tym samym możliwość dostarczania produktów do wszystkich sieci handlowych, które wymagają stosowania standardów GS1. Ponadto firma nie ponosi kosztów związanych z nieprawidłowym oznakowaniem produktów, ponieważ system jest zaprogramowany w taki sposób, aby etykiety były drukowane zgodnie z zasadami. Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu udało się także obniżyć koszty wewnętrznego oznakowania produktów.

Nowy system znakowania wprowadzony przez Piwnice Win Importowanych Vinfort Sp. z o.o. jest również korzystny dla odbiorców, ponieważ na każdej etykiecie znajdują się szczegółowe dane dotyczące konkretnego produktu, takie jak numer partii produkcyjnej, co ułatwia szybką identyfikację towaru.

Źródło: www.skk.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top