Deloitte wspiera wdrożenie systemu ERP w Hutchinson

Hutchinson jest jednym ze światowych liderów w przetwarzaniu elastomerów – realizuje działalność w branży chemicznej w ramach Grupy Total. W Polsce Hutchinson prowadzi 5 zakładów produkcyjnych w Żywcu, Bielsku-Białej i w Łodzi, gdzie wytwarza przede wszystkim komponenty dla przemysłu motoryzacyjnego. Wdrożenie SAP ERP oparte jest o model korporacyjny, stworzony przez centralę we Francji. Zakres funkcjonalny obejmuje moduły Finansów i Controllingu, które będą zintegrowane z innymi systemami logistycznymi i produkcyjnymi.


Konsultanci Deloitte wspierają zespół pracowników Hutchinson w przystosowaniu wzorca korporacyjnego do wymagań w Polsce, wynikających zarówno z lokalnych potrzeb biznesowych, jak też i przepisów podatkowych i księgowych. W dalszej części projektu konsultanci Deloitte będą również wspierać przygotowanie szkoleń dla użytkowników końcowych nowego rozwiązania. Deloitte dostarczyło także warsztaty na temat zarządzania projektami oraz specyfiki projektu typu roll-out w Polsce dla członków zespołu projektowego z Hutchinson.

Potrafimy połączyć specjalistyczną wiedzę z zakresu SAP, z praktyką biznesową i doskonałą znajomością polskich przepisów podatkowych i księgowych. W ten sposób jesteśmy w stanie dostarczyć pełen zakres wsparcia wymaganego przy tego typu przedsięwzięciu” – mówi Piotr Górecki, Senior Manager z firmy Deloitte.

Użytkownicy systemu będą zlokalizowani we wszystkich zakładach firmy Hutchinson w Polsce. Start produkcyjny systemu planowany jest na koniec bieżącego roku.

Źródło: www.deloittece.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top