loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
Choć wydawałoby się, że w erze tak ogromnego postępu technologicznego, nie powinno dochodzić do sytuacji, w której laptop się przegrzewa, problem ten wciąż dotyka wielu użytkowników. Nadmiernie wysoka temperatura urządzenia może być spowodowana różnymi czynnikami. Jakie “objawy” sygnalizują przegrzanie sprzętu i jak sobie z tym poradzić? Odpowiadamy na pytanie.

 REKLAMA 
 SNT 
 
Objawy przegrzewania się laptopa

Jak poznać, że laptop nadmiernie się grzeje? Zazwyczaj nie jest to trudne do wykrycia, choć objawy nie zawsze muszą oznaczać przegrzanie urządzenia. Warto zatem upewnić się, czy usterka na pewno jest związana ze zbyt wysoką temperaturą sprzętu. Najczęstsze symptomy, jakie zwiastują przegrzewanie laptopa to:
 • spowolnione działanie — urządzenie nie działa prawidłowo, utrudnia pracę 
 • zawieszanie/zamrażanie programów 
 • samoistne wyłączanie się laptopa — często przez pewien czas nie da się go również uruchomić 
 • zbyt intensywna praca układu chłodzenia — wentylator zbyt głośno pracuje
 • wentylator przestaje działać 
 • nadmierne nagrzanie obudowy

Chcąc zdiagnozować czy powyższe oznaki rzeczywiście wiążą się z przegrzewaniem urządzenia, warto przeprowadzić testy temperatur podzespołów. Wtedy z łatwością stwierdzimy, co może powodować wadliwe działanie urządzenia.

Dlaczego laptop się nadmiernie nagrzewa?

Przyczyn jest kilka, mogą być one związane z tym, w jaki sposób użytkujemy przenośny komputer lub jak działa on „wewnątrz” - chodzi tutaj o pracę procesora, programów. Do przegrzania często dochodzi przez osiąganie zbyt wysokiej temperatury komponentów tj. procesora, karty graficznej lub dysku twardego. Najczęściej jest to spowodowane nieprawidłowym procesem chłodzenia. Nadmierne grzanie się laptopa może być także skutkiem:
 • zakurzenia układu chłodzenia (wentylatora/radiatora),
 • zakrywania otworów wentylacyjnych (np. gdy laptop leży na miękkiej powierzchni np. koc, pościel),
 • działaniem w tle skomplikowanych i wymagających procesów, 
 • działaniem złośliwego oprogramowania (programy te zazwyczaj się „ukrywają” i obciążają procesor), 
 • wysoka temperatura otoczenia, praca w pełnym słońcu.
Warto dodać, że komputer może przegrzewać się niezależnie od tego, czy jest nowy, czy też użytkowany już przez dłuższy czas. Wszystko zależy od sposobu korzystania z niego. Duże znaczenie ma także obudowa laptopa, otwory wentylacyjne powinny swobodnie umożliwiać chłodzenie, wydzielanie ciepła.

Jak radzić sobie z przegrzaniem laptopa?

Jeśli zdiagnozujemy nadmierne przegrzewanie się urządzenia, nie musimy od razu oddawać go do serwisu naprawczego. Warto na początku sprawdzić, czy zwykłe czyszczenie nie rozwiąże problemu. Kurzu można pozbyć się, np. używając sprężonego powietrza. Samodzielne rozkręcanie (jeżeli nie jesteśmy specjalistami), nie zawsze może przynieść pożądany efekt, co więcej niektóre urządzenia tracą przez to gwarancję. Chcąc zwiększyć wydajność procesora, należy zamknąć niepotrzebnie działające w tle procesy, które nadmiernie go obciążają. Dodatkowo, jednym z najbardziej wyczerpujących komputer działań, jest korzystanie z popularnych ostatnimi czasy kopalni kryptowalut. Wymaga to ogromnego nakładu pracy, niekiedy przetworzone musi zostać nawet kilkadziesiąt gigabajtów danych. Kolejnym przykładem są po prostu wirusy. Złośliwe oprogramowanie zazwyczaj jest zamaskowane i system nie poradzi sobie z jego rozpoznaniem, konieczne jest wtedy zainstalowanie antywirusa. Pełne bezpieczeństwo komputera zapewnia np. oprogramowanie G DATA Total Security. Pakiet kompleksowo chroni urządzenie przed wirusami, a także odpiera nieznane dotąd zagrożenia, dzięki kontroli zachowania plików i programów. Dodatkowo warto także korzystać z podstawek chłodzących zapewniających dodatkową wentylację urządzenia.

Zawsze istnieje wytłumaczalna przyczyna nadmiernego nagrzewania się zarówno laptopa, jak i komputera stacjonarnego. Niestety najczęstszym powodem, jest niepoprawne używanie urządzenia lub nieprawidłowe zabezpieczenie, a co gorsza jego brak.

Źródło: G Data

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Jak zmierzyć efektywność wdrożenia systemu ERP?

To pytanie, na które powinien sobie odpowiedzieć każdy przedsiębiorca, który myśli nad zakupem nowego systemu ERP. Problem polega na tym, że…

Integracja systemu Rekord.ERP z systemami CAD/PDM

Współczesny przemysł od dawna zmaga się z wyzwaniami, jakie niosą ze sobą produkcja jednostkowa i małoseryjna. Czasy produkcji masowej…

Sztuczna inteligencja w firmie? – jak wykorzystać jej możliwości do zarządzania zasobami informacyjnymi

Sztuczna inteligencja nie jest gotowym rozwiązaniem, które zadziała samoistnie. Jest raczej jak młody pracownik z ogromnym potencjałem, któremu…

Jak rozwijać firmę produkcyjną dzięki ERP?

Firmy z sektora produkcyjnego potrzebują zintegrowanych rozwiązań IT (ERP}, aby umożliwić przepływ informacji między działami organizacji i…

Jakość relacji, personalizacja, zaufanie i szacunek dla czasu klienta – to fundamenty efektywnego marketingu

Najważniejsze wyzwania dla marketingu firm to utrzymywanie spersonalizowanych relacji z klientami, w czasie rzeczywistym i niezależnie od kanału,

Europa wydaje miliardy Euro na IoT. W 2019 roku rynek urośnie o 20%

Europejski rynek IoT wzrośnie w tym roku prawie o 20 procent, zapowiada IDC. Tym samym będzie wart prawie 150 mld Euro, a dwucyfrowy wynik wzrostu…

Previous Next Play Pause

RAPORT CRM 2019 - KLIKNIJ POBIERZ ZESTAWIENIE SYSTEMÓW CRM

KATALOGIT FIRMY IT

Back to top