CZYTNIKI RFID W CENTRACH DYSTRYBUCJI DEPARTAMENTU OBRONY USA

Symbol Technologies, Inc. będzie wspomagać firmę ODIN Technologies w realizacji kontraktu zawartego z agencją DLA (Defense Logistics Agency) — jednostką Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych odpowiedzialną za obsługę logistyczną sił zbrojnych. Całkowitą wartość zawartego przez firmę ODIN kontraktu ocenia się na 14,2 mln USD. Defense Logistics Agency zapewnia zaopatrzenie i świadczy usługi na rzecz amerykańskich oddziałów wojskowych na całym świecie.

{MosModule module=GreneReklama}
ODIN Technologies specjalizuje się w testowaniu i wdrażaniu technologii RFID oraz dostarcza odpowiednie oprogramowanie.

Na mocy kontraktu do końca 2007 r. w 26 wojskowych centrach dystrybucji na całym świecie zostaną zainstalowane pasywne urządzenia RFID, m.in. czytniki stacjonarne z serii Symbol XR400 oraz anteny AN400. Rozwiązanie umożliwi automatyczne sygnalizowanie przyjęcia dostaw oznaczonych tagami RFID pochodzących od wybranych dostawców Departamentu Obrony. Czytniki XR480 oraz anteny AN400 będą współpracować ze stworzonym przez ODIN Technologies oprogramowaniem do skalowania sieci RFID pod nazwą EasyReader. Urządzenia firmy Symbol obsługujące technologię RFID były już wykorzystywane przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w 2005 r. Wówczas posłużyły one do oznaczenia skrzyń i palet z zaopatrzeniem wojskowym dostarczanych do dwóch największych centrów dystrybucji.

— Stworzone rozwiązanie pozwoli agencji DLA na szybsze dostarczanie zaopatrzenia żołnierzom na froncie -  powiedział Anthony Bartolo, wiceprezes i dyrektor oddziału ds. technologii RFID i infrastruktury bezprzewodowej w firmie Symbol.

— Jednostki wojskowe muszą stale zwiększać efektywność i szybkość działania, zapewniając skuteczniejsze wsparcie walczącym — dodał Patrick J. Sweeney II, prezes i dyrektor generalny firmy ODIN Technologies. — Wybraliśmy firmę Symbol jako partnera wspomagającego realizację kontraktu z DLA, ponieważ firma ta zajmuje czołową pozycję na rynku technologii RFID, dysponuje doświadczeniem w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw i potrafi zapewnić obsługę oferowanego przez nas oprogramowania do skalowania EasyReader.
Źródło: www.symbol.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top