Symbol: Nowe produkty RFID w ofercie

Firma Symbol Technologies przedstawiła nową ofertę transponderów RFID. Urządzenia są zgodne ze standardami drugiej generacji ustanowionymi przez organizację odpowiedzialną za standaryzację elektronicznych kodów produktów (EPC).

 

Firma zaprezentowała również prototypowy tag o zwiększonej wytrzymałości przeznaczony do mocowania na powierzchniach metalowych - pierwszy z serii tagów RFID przeznaczonych do znakowania środków trwałych w ramach inteligentnych systemów do zarządzania tego rodzaju zasobami.

Dzięki opatentowanym antenom w kształcie podwójnego dipolu informacje zapisane w transponderach i tagach RFID drugiej generacji firmy Symbol można odczytywać pod dowolnym kątem z odległości nawet 9 metrów. Innowacyjna konstrukcja złożona z dwóch anten RFID umożliwia szybsze odczytywanie i zapisywanie informacji przechowywanych w tagach niezależnie od położenia anteny czytnika RFID.

Jest to optymalne rozwiązanie sprawdzające się przy obsłudze szybkich taśmociągów stosowanych w magazynach dystrybucyjnych oraz przy obsłudze bagażu na lotniskach. Kolejnym elementem zapewniającym sprawne działanie tagów - obok konstrukcji anteny - jest metoda montażu umożliwiająca umieszczenie jednocześnie anteny i układu scalonego w niewielkim, energooszczędnym transponderze, który można bez trudu mocować do różnych powierzchni - od tworzyw sztucznych i szkła po karton oraz drewno.

Pierwszy tag RFID firmy Symbol przeznaczony do znakowania środków trwałych ma wymiary 15 x 15 cm i jest przystosowany do mocowania do powierzchni metalowych. Można z niego korzystać w systemach do inteligentnego zarządzania środkami trwałymi, w których konieczny jest zarówno odczyt, jak i zapis danych przechowywanych w tagach. Tego rodzaju specjalne tagi wielokrotnego użytku umożliwią nadzorowanie zasobów w trudnych warunkach, w których oznakowany przedmiot jest narażony na silne wstrząsy i uderzenia. Dzięki zasięgowi wynoszącemu maksymalnie 15 metrów nowe tagi pozwolą również na monitorowanie trudno dostępnych elementów.

Transpondery firmy Symbol będą oferowane klientom za pośrednictwem partnerów uczestniczących w programie Symbol Certified Label Converter (SCLC), którzy produkują na ich podstawie dowolnej wielkości etykiety EPC. Firma Symbol ściśle współpracuje z autoryzowanymi producentami etykiet, oferując im szkolenia i programy certyfikacji pozwalające zapewnić najwyższą jakość oferowanych tagów RFID. Transpondery RFID firmy Symbol są dostępne w różnych rozmiarach, co umożliwia producentom etykiet zaspokojenie potrzeb klientów obsługujących łańcuchy dostaw w handlu detalicznym, przedsiębiorstw lotniczych, producentów artykułów powszechnego użytku, organów administracji państwowej oraz zakładów produkcyjnych.

Źródło: www.symbol.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top