Księgarnie w pełni zautomatyzowane

Firma Progress Software Corporation poinformowała o wdrożeniu systemu obsługi w pełni zautomatyzowanej sprzedaży w największym holenderskim koncernie księgarskim BGN (Boekhandels Groep Nederland), który wkrótce otworzy dwie księgarnie SmartStores.
W SmartStores system obsługuje w sposób automatyczny cały łańcuch dostawy od hurtowni do klienta końcowego. Aplikacje sprawdzają dostępność książki w hurtowni, ustalają statusu wysyłki, obejmują odbiór w poszczególnych sklepach, lokalizację danego egzemplarza w punkcie sprzedaży, a także wprowadzanie danych podczas przyjmowania dostaw i kojarzenie ich z informacjami przekazanymi przez dystrybutora w formie elektronicznej listy.

Placówki są wyposażone w elektroniczne kioski, dostępne również na stronie www, dzięki którym klienci mogą wyszukać oraz zamówić wybraną pozycję, a poprzez SMS lub e-mail otrzymać powiadomienie o dostępności, zlecić dostawę bezpośrednio do domu lub sprowadzić książkę z innego sklepu, również pod wskazany adres, w formie specjalnej przesyłki.

W księgarniach tych zastosowano identyfikację pojedynczych towarów metkami RFID oraz systemy IT działające w architekturze SOA, stworzone i wdrożone przez Progress Software. W przeciwieństwie do starszych rozwiązań, w których metki RFID wykorzystywano do identyfikacji palet lub opakowań zbiorczych, w rozwiązaniu zrealizowanym dla BGN - metkami RFID znakuje się pojedyncze książki, co pozwala śledzić ich przemieszczanie.

Dzięki takiemu podejściu uzyskiwany jest na bieżąco rzeczywisty obraz stanów magazynowych oraz operacji realizowanych w obrębie łańcucha dostaw. Korzyści z wdrożenia to przede wszystkim redukcja kosztów związanych z praca ludzką czy uzupełnianiem zapasów, usprawnienie kontroli magazynów, większa przejrzystość operacji. W efekcie podniesiony zostanie poziom obsługi co ma się przyczynić do wzrostu zadowolenia i lojalności klientów.

Źródło: www.progress.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top