Katcon Polska już od kilku lat używał systemu ERP Microsoft Dynamics, jednak jego wcześniejsze wersje już nie wystarczały do efektywnego zarządzania produkcją elementów układów wydechowych dla przemysłu motoryzacyjnego. Dlatego producent zdecydował się na aktualizację swojego oprogramowania do wersji Dynamics NAV 2009, a ponadto docenił doświadczenie IT.integro w rozwiązaniach logistycznych i powierzył nam wdrożenie modułu WMS.
 
 
 
Podstawa systemu Microsoft Dynamics ERP wspiera w Katcon finanse i księgowość, sprzedaż, zakupy, zarządzanie produkcją oraz właśnie magazyn wysokiego składowania. Katcon postanowił także skorzystać z modułu Bankowości Elektronicznej do wymiany danych z systemu ERP z systemami transakcyjnymi swoich banków.
 
Przygotowaliśmy także pewne zmiany w funkcjonalności zarządzania produkcją. Największym problemem klienta była niemożność zużywania komponentów do produkcji wg metody FIFO. Dzięki modułowi WMS dla Dynamics NAV udało się tą funkcjonalność uruchomić i Katcon Polska może zużywać na produkcji najstarsze partie dostępnych zapasów. Wdrożenie modułu magazynu wysokiego składowania umożliwiło klientowi także śledzenie i identyfikowanie partii zapasów, wykonywanie operacji magazynowych przy użyciu terminali mobilnych w technologii ADCS (Automated Data Capture System) – miesięcznie ponad 2 300 operacji, drukowanie etykiet dla surowców, wyrobów gotowych oraz logistycznych bezpośrednio z systemu Microsoft Dynamics NAV.

Wdrożenie modułu WMS przyniosło klientowi szereg dodatkowych korzyści (poza wykorzystaniem FIFO:
  • Informacja o lokalizacji danego zapasu/ partii w magazynie z dokładnością do pojemnika (zdefiniowanych ponad 1 600 pojemników);
  • Szybszy proces inwentaryzacji dzięki terminalom mobilnym;
  • Przesuwanie komponentów na produkcję przy użyciu kart Kanban;
  • Wskazywanie pustych miejsc paletowych w procesie odłożenia magazynowego;
  • Szybszy proces kompletacji wysyłki poprzez wskazywanie pojemników (także wg FIFO);
  • Drukowanie etykiet bezpośrednio z systemu ERP.
W zarządzaniu produkcją wdrożyliśmy rozliczenie półproduktów, usprawniliśmy procesy: rejestracji zużyć zapasów na zlecenie produkcyjne, zamykania zleceń produkcyjnych oraz planowania produkcji poprzez wyliczanie automatycznej ilości zapasu bezpieczeństwa.

Katcon Polska należy do koncernu Katcon specjalizującego się w produkcji elementów dla przemysłu motoryzacyjnego – zarówno do samochodów osobowych jak i ciężarowych, maszyn rolniczych. Koncern specjalizuje się w produkcji katalizatorów, elementów oraz całych układów wydechowych zarówno dla silników dieslowych jak i benzynowych. Polski zakład specjalizuje się w wytwarzaniu katalizatorów i modułów wydechowych dla firm z Europy.

Źródło: IT.Integro

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top