Spójny system zarządzania logistyką oraz precyzyjne i szybkie zlecanie transportów, to główne korzyści, jakie odniósł Zakład nr 1 firmy Winkelmann Sp. z o. o po roku korzystania z Platformy Transporeon.

Winkelmann Sp. z o.o. wytwarza podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego, jak również do ogrzewania wody. Siedzibę ma w Legnicy, a swoje produkty eksportuje na rynki Europy Zachodniej. W kwietniu 2012 roku Zakład nr 1 zaimplementował dwa moduły z platformy Transporeon – no-touch order oraz Zarzadzanie oknami czasowymi.
Strategia logistyczna przedsiębiorstwa jest oparta na budowaniu relacji z przewoźnikami. Wszystkie przewozy naszych wyrobów wykonywane są przez zakontraktowane firmy wyłonione na drodze przetargu. Platforma posłużyła nam do usprawnienia i scalenia systemu zarządzania całą logistyką transportową – mówi Katarzyna Nakrewicz, kierownik działu wysyłki w Zakładzie nr 1 firmy Winkelmann Sp. z o. o.
Rozwiązanie Transporeon było elementem spajającym rozdrobniony system zarządzania transportami. Dotychczas Winkelmann Sp. z o.o. nie posiadała wspólnego oprogramowania gwarantującego sprawną obsługę transportów oraz szybkiego przepływu informacji.

Moduł no-touch order stanowi podstawę zarządzania zleceniami w firmie załadunkowej. Do firm transportowych i spedycji kierowane są zapytania ofertowe, zawierające pełne informacje o parametrach transportu. Firmy znajdujące się w bazie zleceniodawcy mogą potwierdzić przyjęcie zlecenia lub je odrzucić.

Zarządzanie oknami czasowymi to drugi moduł, na który zdecydowało się przedsiębiorstwo. Transporeon oferuje wersję manualną oraz zintegrowaną z systemem wewnętrznym firmy. Winkelmann Sp. z o.o. zdecydowała się na tę pierwszą, przez co loguje się do modułu bezpośrednio poprzez przeglądarkę internetową. Pozwala on rezerwować dokładne czasy załadunków i rozładunków, przez co czas transportu jest pod stałą kontrolą.

Ponadto przedsiębiorstwo korzysta z funkcji taryfikowania cen przejazdów. Dzięki temu stawki generowane są bezpośrednio w systemie w zależności od ustalonych wspólne z przewoźnikiem parametrów trasy.

Po wprowadzeniu modułów Platformy Transporeon w przedsiębiorstwie usprawniono, usystematyzowano oraz skrócono proces zarządzania logistyką transportową.

Źródło: TRANSPOREON

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top