PSI Polska podpisało kolejną umowę na wdrożenie systemu zarządzania magazynem PSIwms. LPP jest klientem PSI już od kilku lat- w wyniku umowy podpisanej w 2007 roku obecne centrum dystrybucyjne w Pruszczu Gdańskim wykorzystuje system PSIwms do wydajnego zarządzania procesami w istniejącym magazynie.

 W roku 2013 LPP podjęło decyzję o uruchomieniu dodatkowego magazynu, co stworzyło za-potrzebowanie na rozbudowę systemu WMS. Nowy magazyn ma mieć powierzchnię 26.000m2 (użytkowo 35.000m2). Docelowo stary i nowy magazyn zostaną połączone w inte-gralną całość.

Priorytetem przy wyborze dostawcy rozwiązania logistycznego było zwiększenie wydajności poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Należy podkreślić, że zmodernizowany magazyn będzie w pełni zautomatyzowany dzięki wykorzystaniu takich urządzeń jak przenośniki, układnice mini-load, maszyny do etykietowania, formowania i zamykania kartonów oraz kolejny sorter do sortowania odzieży i sorter wysyłkowy. Właściwe współdziałanie tych urządzeń będzie zapewnione przez oprogramowanie WMS firmy PSI. System PSIwms umożliwi wydawanie z magazynu do 1.000.000 sztuk odzieży dziennie (wobec 400.000 obecnie) oraz przyjmowanie do 35 kontenerów dziennie.

W 2014 roku w nowym centrum zostanie wdrożona nowa wersja systemu PSIwms. Jednocze-śnie w istniejącym już magazynie dokonana zostanie modyfikacja procesów, co pozwoli na współpracę obu instalacji PSIwms. W kolejnym roku planowane jest przeniesienie wszystkich procesów do jednego systemu.

Źródło: PSI Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top