Consafe Logistics zdobywa zagraniczne referencje dla WMS

Firma Consafe Logistics zwiększa swoje doświadczenie na międzynarodowym rynku WMS. Ostatnie wdrożenia miały miejsce w firmie Enklere Liv w Norwegii oraz Van Deursen Retail w Holandii. W obu przypadkach wdrożono system Astro WMS, który wspomaga zarządzanie zasobami magazynowymi.
Firma Consafe Logistics, wiodący europejski dostawca systemów WMS i rozwiązań mobilnych, wspiera firmy w strategii zdobycia przewagi konkurencyjnej poprzez optymalizację procesów logistycznych, proponując rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstw reprezentujących różne branże i rynki. Wiele projektów wdrożeń realizowanych jest za granicą. Gromadzone w ten sposób doświadczenie przekłada się na wysoki stopień satysfakcji klientów.
W dobie silnej konkurencji i postępującej globalizacji firmy poszukują sposobu, by się skutecznie wyróżnić. Wiele organizacji, chcąc stać się bardziej atrakcyjnym partnerem dla swoich potencjalnych klientów, stawia na logistykę i rozwiązania usprawniające procesy w ramach łańcucha dostaw – twierdzi Marcin Bondara, Prezes Zarządu Consafe Logistics Polska.
Ostatnie wdrożenie Consafe Logistics miało miejsce w norweskiej firmie Enklere Liv. Jest to spółka z dużym potencjałem, która posiada 26 sklepów w Norwegii i 3 na terenie Szwecji, a dodatkowo prowadzi sprzedaż przez Internet. W swoich działaniach koncentruje się na utrzymaniu wysokich standardów obsługi klienta, co w ogromnym stopniu zależy od wewnętrzych procesów logistycznych. W związku z budową magazynu centralnego w Gothenburgu, Enklere Liv szukało systemu, który zapewniałby wysoki poziom wydajności i gwarantował optymalne wykorzystanie powierzchni magazynowych. Wybór padł na Astro WMS.
Zależało nam na tym, by pokazać, jak Astro WMS może poprawić proces logistyczny w Enklere Liv i zostać wykorzystany dla budowania przewagi rynkowej. Nasze rozwiązanie zapewni Enklere Liv całkowitą kontrolę nad przepływami produktów, zwiększy także wydajność procesu logistycznego jako całości, dzięki możliwości pełnego śledzenia towaru, planowania online w czasie rzeczywistym oraz wysokiej precyzji” – mówi Marcin Bondara z Consafe Logistics.
Z kolei, holenderska firma Van Deursen Retail (właściciel marek odzieżowych Shoeby i Lake Side), szukała dostawcy, który zapewniłby kompleksową obsługę, zarówno pod względem oprogramowania i sprzętu, jak i obsługi posprzedażnej. Jednym z głównych kryteriów wyboru oferty była możliwość zintegrowania systemu WMS z systemem ABM Pick to Light, systemem ERP firmy Navision i oprogramowaniem sklepu internetowego Magento.

Van Deursen Retail oczekuje, że wdrożenie systemu WMS umożliwi dalszą profesjonalizację usług zewnętrznych i wewnętrznych oraz logistyki w ponad 200 oddziałach sklepów Shoeby i 100 oddziałach Lake Side. System gwarantuje niższe koszty stałe, a także podniesienie poziomu usług wewnętrznych i zewnętrznych. Wybierając Astro WMS, firma Van Deursen Retail postawiła na najlepsze rozwiązanie w swojej klasie, umożliwiające profesjonalne wsparcie procesów handlu detalicznego i e-commerce.
Pracownicy Consafe Logistics to zorientowani na wynik profesjonaliści. Kultura firmy pasuje do Van Deursen Retail. Inne pozytywy to ich przyjazne podejście do klienta, nastawienie na usługi i doskonała relacja ceny do jakości rozwiązania– mówi Adrie Kappen, menedżer Van Deursen Retail ds. Logistyki.
Źródło: CONSAFE LOGISTICS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top