Schneider Electric na platformie Manhattan

Schneider Electric postanowił uruchomić Platformę Procesów Łańcucha Dostaw firmy Manhattan, aby wspierać swoje globalne cele logistyczne.Początkowo będzie wykorzystywał Platformę Procesów Łańcucha Dostaw z systemem Zarządzanie Magazynem (WMS) i Inteligencją Łańcucha Dostaw (SCI) – integralne części składowe z portfolio rozwiązań Manhattan SCOPE. System WMS pomoże zoptymalizować wszystkie obszary w centrach dystrybucji Schneider Electric tj. zarządzanie przestrzenią, personelem, stanami magazynowymi i sprzętem.
Dzięki temu zamówienia będą realizowane szybciej i dokładniej, zwiększy się wydajność, przestrzeń magazynowa będzie lepiej wykorzystywana, a zapasy magazynowe zostaną zredukowane. Z kolei rozwiązanie SCI firmy Manhattan, będzie wykorzystywane do analizy danych, aby zapewnić Schneider Electric strategiczny i dokładny wgląd w procesy, który jest niezbędny do poprawy wydajności.

Uruchomienie Platformy Procesów Łańcucha Dostaw jest dla Schneider Electric dobrym uzupełnieniem obecnie wykorzystywanych systemów łańcucha dostaw. Technologia Manhattan wzmocni dotychczasowe możliwości systemów ERP i zapewni Schneider Electric elastyczność, która pozwoli firmie obsługiwać złożone procesy i duże woluminy zamówień związane z wysoką dynamiką centrów dystrybucji zlokalizowanych na całym świecie.

Schneider Electric po rozpatrzeniu ofert czołowych dostawców rozwiązań z zakresu zarządzania magazynem zdecydował się na firmę Manhattan do wykonania swojego projektu logistycznego. Wyboru dokonano na podstawie szerokiego zakresu kryteriów, takich jak kondycja finansowa dostawców, międzynarodowy zasięg firmy, strategiczne pozycjonowanie rozwiązań WMS, zdolność do spełnienia złożonych i zmieniających się wymagań biznesowych oraz informacji zwrotnej uzyskanej po wizytach referencyjnych w centrach dystrybucji, gdzie z powodzeniem funkcjonuje system Manhattan.

Henri Seroux, dyrektor zarządzający Manhattan Associates we Francji, powiedział:
Kompleksowość i elastyczność naszych rozwiązań, zdolność do ich dostarczania poprzez wspólną Platformę Procesów Łańcucha Dostaw Manhattan oraz doświadczenie w obsłudze klientów na całym świecie, pomogło nam spełnić wszystkie kluczowe wymagania firmy Schneider Electric. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z tak ambitną i odnoszącą sukcesy organizacją. Mamy nadzieję, że będzie to długoterminowa i owocna współpraca.
Początkowy projekt będzie obejmować wdrożenie rozwiązań WMS w czterech centrach w Europie i USA. Uruchomienie pilotażowego ośrodka zaplanowane jest na 2012 rok. Poza tym Schneider Electric określił już kolejne miejsca, gdzie również przewiduje się wdrożenie rozwiązań firmy Manhattan.

Źródło: MANHATTAN ASSOCIATES

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top