Dystrybucja zamknięta w kodzie kreskowym

BPSC - ERP, systemy ERP, Kody kreskoweFirma Comitor, jedyny kontraktowy polski importer i dystrybutor wyposażenia kuchennego niemieckiej marki Blanco, zakończyła uruchamianie Mobilnej Obsługi Magazynu w ramach systemu ERP Impuls 5. Oprogramowanie to uzupełnia funkcjonujące do tej pory obszary: finansowo-księgowego, kadrowo-płacowy, gospodarki materiałowej, środków trwałych czy dystrybucji znacząco podnosząc standardy funkcjonowania przedsiębiorstwa skupionego przede wszystkim na działalności dystrybucji.
Głównym celem Mobilnej Obsługi Magazynu w oparciu o kody kreskowe było usprawnienie procesów logistycznych. Wyeliminowane zostały błędy w trakcie wyszukiwania towarów w magazynie, skróceniu uległ czas wyszukiwania poszczególnych pozycji zamówienia, a także procedury związane z przyjęciem towaru na magazyn. Przyjęcie dostawy przebiega znacznie sprawniej ze względu na szybszą weryfikację poszczególnych pozycji na fakturach ze stanem faktycznym.

Zastosowanie Mobilnej Obsługi Magazynu wpłynęło również znacząco na skrócenie czasu przeprowadzania inwentaryzacji. Od momentu wprowadzenia kodów kreskowych cała operacja zabiera najwyżej 1 dzień. Wcześniej konieczne było poświęcenie na to prawie 3 dni. Problemem przestała być również utrudniona identyfikacja towarów w trakcie prac inwentaryzacyjnych.

W skali miesiąca z kodów kreskowych pozyskiwane są do systemu Impuls 5 dane z prawie 10 tys. odczytów.

Liczba ta znacząco rośnie, kiedy uwzględnimy operacje przesunięcia towaru między miejscami składowania w ramach magazynu. W systemie odnotowywane są również informacje dotyczące tego co, skąd i w jakie miejsce jest przemieszczane w przestrzeni magazynowej.

W kolejnych etapach rozwiązania wykorzystania kodów kreskowych w ramach Mobilnej Obsługi Magazynu docelowo służyć pełnej identyfikacji towaru w innych procesach poza logistycznymi. Ma wspomóc min: działania serwisu i napraw gwarancyjnych.
Część naszej sprzedaży realizujemy poprzez sklepy internetowe. Te największe funkcjonują w oparciu o bardzo zaawansowane technologie informatyczne. Współpraca bez zastosowania kodów kreskowych nie byłby możliwa. Również nasze plany związane z podjęciem współpracy z największą siecią hipermarketów budowlanych stają się realne właśnie dzięki spełnianiu wymogów związanych z identyfikacją towarów – podkreśla Jerzy Wroński, Prezes Zarządu Comitor Sp. z o.o. System Mobilnej Obsługi Magazynu funkcjonuje w firmie Comitor od stycznia 2012. Jak zauważają pracownicy magazynu – w tym czasie jeszcze nie zdarzyła się pomyłka w kompletacji zamówienia.
Comitor Sp. z o.o. to działający od 1994 roku importer wyposażenia kuchni, a w szczególności zlewozmywaków wraz z licznymi akcesoriami, baterii kuchennych, i systemów sortowania odpadków niemieckiej marki BLANCO, której jest jedynym importerem kontraktowym w Polsce. Główna siedziba firmy oraz Centrum Logistyczne zapewniające szybką i pewną realizację zamówień znajdują się w Łodzi. Dodatkowo w Warszawie mieści się showroom prezentujący przede wszystkim nowości.

W ofercie firmy Comitor znajduje się również wyposażenie dla restauracji renomowanych niemieckich marek BLANCO, WMF, ECHTERMANN, GIESSERMESSER, STOELTZLE, a także włoskiej MEPRA. Ofertę uzupełnia angielska porcelana firmy DUDSON objęta wieczystą gwarancją trwałości krawędzi na obrzeża talerzy i półmisków wybranych modeli.

Firma Comitor jest posiadaczem certyfikatu ISO 9001: 2000 oraz ISO14001: 2004. Przedsiębiorstwo jest wielokrotnym zdobywcą prestiżowych tytułów m.in. Diamenty Forbes’a, Gazele Biznesu, Solidna Firma. Produkty zostały wyróżnione takimi nagrodami jak iF Product Design Award 2010, Godło Prodeco 2008 organizowane przez ELLE Decoration, Złota Villa 2006, i wiele innych.

Źródło: www.bpsc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top