Empik na platformie Manhattan Associates

EMPIK korzysta z systemu Zarządzania Magazynem (WMS) firmy Manhattan Associates w swoim głównym centrum dystrybucji w Sochaczewie. Manhattan Associates to światowy dostawca rozwiązań z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw.
Empik jest jednym z największych wielokanałowych sprzedawców detalicznych w Polsce. Firma zapewnia dostęp do produktów kultury poprzez sieć blisko 190 salonów w całym kraju oraz bogatej ofercie sprzedaży online. Empik, który oferuje szeroki, na bieżąco rozszerzany asortyment towarów, zanotował znaczny wzrost w ostatnich latach, szczególnie w sektorze sprzedaży internetowej. System WMS Manhattan Associates został wybrany, aby zapewnić scentralizowane i w pełni konfigurowalne rozwiązanie, które umożliwi firmie optymalizację dotychczasowych procesów w łańcuchu dostaw.

Marek Dymarski, Dyrektor Logistyki w Empiku, komentuje,
Technologia Manhattan Associates z powodzeniem wspiera operacje logistyczne Empiku od trzech lat. Udało nam się zanotować poprawę wydajności w kilku obszarach funkcjonowania naszego centrum dystrybucji. To, z kolei, pozwoliło nam uzyskać oszczędności oraz poprawić jakość obsługi klienta. Byliśmy również w stanie skrócić czas realizacji zamówień oraz polepszyć parametry ich poprawności. Liczymy na to, że zarówno w tym roku, jak i w latach kolejnych będziemy wspólnie z Manhattan Associates pracować nad dalszą optymalizacją procesów logistycznych w Empiku.
W najbliższym czasie Empik planuje dalszą rozbudowę sieci salonów oraz znaczne inwestycje w obszarze sprzedaży internetowej. Firma zamierza również rozszerzyć asortyment, tak by lepiej odpowiadał klientom w różnym wieku oraz o różnych gustach i zainteresowaniach. Martin Lockwood, dyrektor w Manhattan Associates dodaje:
Zależy nam na opracowywaniu elastycznych, w pełni konfigurowalnych rozwiązań w zakresie zarządzania magazynem, które odpowiadają zróżnicowanym potrzebom naszych klientów oraz zapewniają przewagę w nieustannie zmieniającym się środowisku biznesowym. Cieszymy się, że możemy z powodzeniem współpracować z kolejną firmą na polskim rynku. Mamy nadzieję na kontynuację tej owocnej współpracy w ciągu najbliższych lat.
Źródło: Manhattan Associates

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top