System WMS w firmie Consus

Consus Konert Spółka Jawna to firma, której dwudziestoletnie doświadczenie pozwoliło na wypracowanie pozycji jednego z czołowych dystrybutorów płytek ceramicznych i armatury łazienkowej na polskim rynku.
Podstawą sukcesu firmy okazało się stworzenie zaplecza logistycznego i wdrażanie nowych rozwiązań technicznych i informatycznych. Wykorzystywany system ExpertWMS® pozwala na równoczesną pracę kilkudziesięciu magazynierów obsługując magazyny o łącznej powierzchni 1,5 mln metrów kwadratowych.

Kluczowe z punktu widzenia firmy jest szybkie i bezbłędne zaopatrzenie Klienta, do czego niezbędne jest właściwe narzędzie informatyczne. W branży płytek ceramicznych równie istotne jest właściwe zarządzanie partiami towaru (kalibracje).
Każdy, kto budował lub remontował dom lub mieszkanie zdaje sobie sprawę, jak istotne jest nabycie glazury w tym samym odcieniu - mówi Lukas Greguska, Dyrektor Consultingu DataConsult - Z puntu widzenia dystrybutora ceramiki łazienkowej oraz ze względu na skalę sprzedaży, zarządzanie kalibracją jest również niezwykle istotne – optymalizacja wydawanych partii ma wpływ na ilość niesprzedanych „końcówek”, a to generalnie przekłada się na marżę z danej partii. Algorytmy optymalizacyjne w ramach kompletacji pozwalają zminimalizować ilość niesprzedanych partii, zaś wykorzystanie modułu Analiz daje możliwość wielowymiarowego raportowania historii partii, działań operatorów, czasów operacji, kontrahentów, towarów itd.
Wdrożony system WMS pozwala również na zarządzanie pracą magazynierów poprzez przydzielanie zadań do konkretnych operatorów, według zdefiniowanych kryteriów, oraz na przeprowadzanie inwentaryzacji rocznych i częściowych.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top