SDV stawia na Manhattan

Światowy lider rozwiązań optymalizujących zarządzanie łańcuchem dostaw Manhattan Associates ogłosił, że operator logistyczny SDV, spółka zależna Bolloré Group, wybrała z portfolio Manhattan SCOPE rozwiązania: Zarządzanie Magazynem (WMS) oraz Rozszerzone Zarządzanie Przedsiębiorstwem (EEM).
Zgodnie z oczekiwaniami SDV, systemy Manhattan Associates będą wspierać procesy logistyczne oraz przepływu towarów w około 70 magazynach. Rozwiązania zostaną wdrożone, aby obsługiwać klientów SDV działających w prawie każdym sektorze biznesu w różnych lokalizacjach na świecie.

Decyzję o współpracy z firmą podjęto w oparciu o założenie, że technologia opracowana przez Manhattan oraz obecność na całym świecie może pomóc w budowaniu spójnej działalności na poziomie procesów i rozwiązań bez względu na lokalizację klienta. Didier Julien, dyrektor łańcucha dostaw w SDV, mówi,
W przeszłości pracowaliśmy w oparciu o różne narzędzia w celu obsługi łańcuchów dostaw klientów. Potrzebowaliśmy jednak pojedynczego zestawu zaawansowanych rozwiązań, które mogłyby być wykorzystywane we wszystkich sektorach biznesu i państwach, w których prowadzą działalność nasi klienci.
Na początku procedury przetargowej przeprowadziliśmy analizę porównawczą, która pozwoliła nam wyłonić listę głównych graczy. Fakt, że Manhattan Associates, światowy lider w zakresie rozwiązań do zarządzania magazynem, znalazł się na liście nie powinien być zaskoczeniem. Następnie poprosiliśmy każdego dostawcę o wykazanie w jaki sposób oferowane przez nich rozwiązania odpowiadają indywidualnym potrzebom hipotetycznego klienta. Manhattan Associates był jedyną firmą, która w całości wykonała zadanie. Decyzja o wyborze Manhattan była jednomyślna i muszę przyznać, że byliśmy pod wrażeniem jakości i elastyczności rozwiązań WMS i EEM.
Henri Seroux, dyrektor zarządzający Manhattan Associates we Francji, komentuje,
Cieszymy się, że możemy pracować z tak dobrze prosperującą i ambitną organizacją jak SDV. Manhattan ma doświadczenie w obsłudze firm prowadzących działalność w różnych sektorach oraz optymalizacji łańcuchów dostaw przedsiębiorstw działających na rynku lokalnym oraz na skalę światową. Zarówno firma SDV, jak i jej klienci mogą być pewni, że zespół specjalistów Manhattan oraz nieustannie doskonalone rozwiązania pomogą nie tylko zoptymalizować ich łańcuch dostaw w krótkiej perspektywie, ale również we umożliwią rozwój firmy wraz z kolejnymi wyzwaniami biznesowymi.
Pierwsze wdrożenie Zarządzania magazynem (WMS) w firmie SDV będzie miało miejsce na przestrzeni następnych kilku miesięcy w Azji. Z kolei pierwsza implementacja rozwiązania –Rozszerzone Zarządzanie Przedsiębiorstwem (EEM) – ukończona zostanie w połowie przyszłego roku.

Źródło: Manhattan

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top