System WMS DataConsult w Firmie DIAG-MED

Ze względu na szeroki asortyment dystrybuowanych produktów i konieczność skomplikowanego zarządzania ruchem towarów na magazynie, firma DIAG-MED zdecydowała o wdrożeniu systemu do zarządzania magazynem WMS w pełni zintegrowanego z systemem ERP działającym w przedsiębiorstwie. Wybrano oprogramowanie firmy DataConsult Sp. z o.o. – System Magazynier.
Z szerokiego spektrum funkcjonalności Systemu DIAG-MED wykorzystuje funkcjonalności w obszarach przyjęć, wydań, inwentaryzacji oraz wydruków. Magazynier umożliwia firmie zarządzanie cechami, datami ważności produktów oraz wykorzystuje etykiety logistyczne GS-1. Kolejka wydań towarów jest ustawiona zgodnie z podpisanymi przez DIAG-MED umowami z odbiorcami dotyczącymi gwarantowanych minimalnych dat trwałości produktów.

To już piąte wdrożenie Systemu firmy DataConsult w firmie związanej z branżą medyczno-farmaceutyczną.

Firma DIAG-MED jest dystrybutorem systemów diagnostycznych z dziedziny mikrobiologii, immunologii i systemów pobierania próbek materiałów biologicznych oraz odczynników do badań naukowych z dziedziny biologii molekularnej. W chwili obecnej firma systematycznie dostarcza oferowane produkty kilkuset odbiorcom instytucjonalnym w Polsce, realizuje także szereg umów na dostawy produktów z dziedziny diagnostyki, zawartych w trybie zamówienia publicznego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top