QGUAR 5.5 napędza PEKAES

Do końca pierwszego kwartału 2012 r. spółka PEKAES wdroży najnowszą na rynku wersję systemu informatycznego wspomagającego logistykę magazynowania QGUAR 5.5. Obok zaimplementowanego w listopadzie ubiegłego roku systemu CRM, QGUAR 5.5 jest kolejnym rozwiązaniem informatycznym, wpływającym na kompleksowość i jakość świadczonych usług.
Nowoczesny WMS (z ang. Warehouse Management System) uruchomiony zostanie we wszystkich – siedmiu – aktualnie działających i dwóch nowopowstających centrach logistycznych PEKAES na terenie całego kraju. Jednocześnie z wdrożeniem QGUAR 5.5 wymieniona zostanie cała logistyczna infrastruktura hardware. Oprócz specjalistów z Quantum software w projekt zaangażowany jest cały, ponad stupięćdziesięcioosobowy zespół logistyczny PEKAES wspierany przez ekspertów IT.

Nowy WMS gwarantuje szybką i bezbłędną lokalizację przesyłek, informuje o zapasach magazynowych i pozwala efektywnie zarządzać przepływem towarów od wielu nadawców do wielu odbiorców. Dzięki dokładnym informacjom i planowym podejściu w realizacji zadań, prace w magazynie z wykorzystaniem QGUAR 5.5 będą wykonywane w krótszym czasie przy zaangażowaniu mniejszej liczby pracowników. Obok standardowych funkcjonalności, produkt krakowskiej firmy Quantum software pozwala na zarządzanie i wymianę danych z wieloma systemami zewnętrznymi, a także na generowanie statystyk i raportów. Monitorując dane, system rzetelnie oceni pracę magazynu i wydajność pracowników.

Zdaniem Piotra Wojnarowicza, Dyrektora Logistyki w PEKAES, implementacja nowoczesnego rozwiązania IT jest dla PEKAES zmianą o charakterze jakościowym w pracy magazynów. Poprawa wydajności świadczonych usług logistycznych i skuteczna obsługa klientów to umocnienie pozycji spółki w gronie wiodących operatorów logistycznych.
Wraz z rosnącymi oczekiwaniami naszych klientów przyszedł czas na inwestycje w coraz to bardziej zaawansowane systemy informatyczne, wspomagające zarządzenie procesami logistycznymi i relacjami z klientami. Skuteczne wdrażanie rozwiązań IT w branży TSL odgrywa kluczową rolę w konkurencyjności i efektowności pracy. W PEKAES dążymy do synergii pomiędzy nowoczesnymi systemami informatycznymi i doświadczeniem kadry – mówi Piotr Wojnarowicz, Dyrektor Logistyki PEKAES
System wdrażany jest przez wiodącego producenta oprogramowania dla logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej, notowaną na GPW spółkę Quantum software. Flagowym produktem firmy jest QGUAR, specjalistyczny pakiet oprogramowania typu Supply Chain Execution, wykorzystywany do zarządzania produkcją, magazynowaniem i dystrybucją w oparciu o procesy zakupu i sprzedaży.
Nasze systemy wspomagające SCE rozwijamy od kilkunastu lat. Rodzina systemów QGUAR w wersji 5.5 jest naszą odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby branży logistycznej. Z jednej strony oferuje nowe zaawansowane narzędzia racjonalizujące efektywność procesów, zaś z drugiej pozwala na elastyczną pracę i dopasowywanie się do zmiennych wymagań rynku. O sile naszych produktów decydują przede wszystkim doświadczenia zdobywane podczas współpracy z klientami. Wybór systemu QGUAR przez tak znanego operatora jakim jest firma PEKAES to dla nas zarazem zaszczyt jak i kolejna możliwość zdobywania cennej wiedzy branżowej – podkreśla Marek Jędra Wiceprezes Zarządu Quantum software.
Źródło: QUANTUM

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top