Jeszcze do niedawna obawy kadry zarządzającej przedsiębiorstwami związane z wdrożeniem w firmie rozwiązań chmurowych były dosyć powszechne. Dzisiaj coraz więcej organizacji decyduje się na przeprowadzenie wewnętrznych audytów, aby zidentyfikować te obszary działalności, których wartość biznesowa wzrośnie po przeniesieniu do chmury. Jednym nich jest analityka danych.


 REKLAMA 
 Wdrażasz KSeF w firmie 
 
Badanie rynkowe Cloud Computing i Business Intelligence firmy Dresner Advisory Services 2019 pokazuje, że zaufanie użytkowników do chmury znacznie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat - większość organizacji (51%) korzysta obecnie z chmurowych rozwiązań BI odchodząc od tych dotychczas stosowanych. Jeszcze trzy lata temu, zaledwie 25% przedsiębiorstw decydowało się na tego typu wdrożenia. Czynnikiem, który powstrzymywał je przed stosowaniem rozwiązań chmurowych była głównie obawa o bezpieczeństwo danych. Nowoczesne technologie szyfrowania i wielopoziomowa autoryzacja użytkowników odmieniły ten trend, zachęcając coraz więcej użytkowników do korzystania z chmury. Dowodzi to jak dynamiczny jest dzisiejszy rynek i jak często nowoczesne technologie wypierają tradycyjne rozwiązania.

Wdrożenie rozwiązań z obszaru analityki biznesowej opartych na chmurze może przynieść organizacji ogromne korzyści. Rozwiązania te oferują swoim użytkownikom nie tylko wyższy poziom elastyczności i wydajności pracy, ale również zapewniają wysoki standard bezpieczeństwa danych. Jednym z takich rozwiązań jest platforma analityczna MicroStrategy 2019, której ostatnie aktualizacje rozszerzają opcje analityki opartej na rozwiązaniach chmurowych. Oprócz tradycyjnej wersji platformy klienci mogą wybrać MicroStrategy Cloud Platform, aby w pełni korzystać ze zoptymalizowanego środowiska osadzonego na AWS lub Azure.

Platforma oferuje nowoczesny oraz intuicyjny interfejs. Narzędzie jest wstępnie skonfigurowane, a jego instalacja zajmuje jedynie 30 minut. Jednym z istotnych elementów, które wyróżnia MicroStrategy Cloud Platform jest możliwość instalacji na większości dostępnych systemach operacyjnych.

Źródło: MicroStrategy

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top